İnstagram takipçi satın al Follow
İnstagram takipçi satın al oiyioiyi  

İşte yüksek etkili bir IGTV Serisi oluşturmak için birkaç ipucu

İşte yüksek etkili bir IGTV Serisi oluşturmak için birkaç ipucu

Bunlar aşikar görünebilecek ancak uzun vadede yüksek performanslı seriler oluşturmanıza yardımcı olacak birkaç basit noktadır.

Tutarlılık Anahtardır

Birbirlerine bağlı değillerse diziniz karmakarışık olacaktır. İnsanların kendilerini kaybolmuş hissetmeden düzenli olarak gelip videolarınızı izleyebilmeleri için bir stratejiye ihtiyacınız olacak. Örneğin, videolar birbirine bağlıysa ve son videonun bir özeti varsa, insanlar onlarla daha rahat olacaklar.

Ses ve videonuz iyi yapılmalıdır, ancak bu çok resmi olması gerektiği anlamına gelmez. İnsanlar işlerin gayri resmi veya gündelik tarafını benimsedi ve bu, işinizi de daha ilişkilendirilebilir hale getiriyor. Harika anlatım da yardımcı olur ve insanları meşgul eder. Videoları derinlemesine kapsayacak şekilde hazırlayın, aynı zamanda izleyen insanlar için nasıl yararlı olabileceğine dair örnekler verin. 

Bu videolara bir TV dizisi sezonu gibi davranmanız ve onlara kök salacak bir şeyler vermeniz gerekecek. Videoları küçük ve sindirilebilir parçalara ayırın, böylece insanlar onları her zaman ve her yerde izleyebilsinler. 

Promosyon

Görüntü almak organik erişimin kendisine bırakılamaz. İsteseniz de beğenmeseniz de videolarınızı tanıtmanız gerekecek. Promosyon, platformda reklam yayınladığınız anlamına gelmez, bu sadece Instagram’ın kendisine bir hikaye koymak anlamına gelebilir. 

Çeşitli influencer’lara gönderip onlardan seslenmelerini istemek de iyi bir pazarlama stratejisidir. Birisi hikayenizi hikayeler bölümünde paylaşırsa, onu yeniden paylaşmak iyi bir uygulamadır. Marka imajınıza güvenilirlik ve açıklık getirir.

Videonun bir önizlemesini paylaşabilir ve insanların oradan videoya gitmesine izin verebilirsiniz. Veya videoyu çeşitli sosyal medyalarınızda paylaşabilir ve tekrar IGTV kanalınıza bağlayabilirsiniz. 

Dikkatlerini Çekin

İlginç olduğu veya bazı harika bilgilerin bulunduğu videonun ekran görüntüsünü paylaşın. Sosyal medya çağında insanların ilgi aralıkları çok az ve dikkatini bir anda çekmezseniz onları kaybetmiş oluyors

Leave A Comment