Uncategorized oiyioiyi  

6 adımda Instagram seyahat blogu için mükemmel fotoğraf çekimini planlayın

6 adımda Instagram seyahat blogu için mükemmel fotoğraf çekimini planlayın

Planlama, başarılı bir fotoğraf çekiminin anahtarıdır. Ve spontane çekimler de sizin lehinize çalışabilirken, herhangi bir risk almak istemiyorsanız somut bir plan yapmak ve buna bağlı kalmak en iyisidir. Ayrıca, bir Instagram seyahat blogcusu olarak bu anlık kararlara her zaman güvenemezsiniz.

Bu nedenle, çekime başlamadan önce bir plan yapmanız ve kendinizi buna göre hazırlamanız en iyisidir. Bunu yapmanıza yardımcı olmak için, Instagram seyahat blogunuz için mükemmel fotoğraf çekimini planlama konusunda adım adım bir kılavuz burada.

#1 Çekimin amacının belirlenmesi

Bir gezi blogu olduğu düşünüldüğünde, çekimin amacı oldukça açık olmalı; konumun güzelliğini canlı bir şekilde yansıtan fotoğraflar çekmek için. Bunun dışında çekim, işe gidip gelme, konaklama, mutfak vb. dahil olmak üzere seyahatin diğer yönlerini de kapsamalıdır.

Otel veya tatil köyü gibi o yerle ilgili belirli bir şeyin tanıtımını yapıyorsanız, müşterinizle doğru iletişimi sürdürmeli ve çekimle ilgili gereksinimlerini dikkate almalısınız.

#2 Estetik düşünmek

Artan sayıda Instagram blog yazarı ve etkileyici ile, feed’inizin benzersiz ve estetik görünmesini sağlamak giderek daha zor hale geliyor. Bu nedenle, Insta-feed’inizin diğerlerinden öne çıkmasını istiyorsanız, yaratıcı düşünmeye başlamanız gerekir. Bunu yapmak için, fotoğraf çekimlerinizi yeniden düşünmeye başlamanız gerekir.

Daha çekici görünmelerini veya belirli bir estetiğe uymalarını sağlamak için resimlerinizde her zaman filtreleri düzenleyebilir ve kullanabilirsiniz, ancak çoğu durumda resimlerinizin doğal güzelliğini korumaya çalışmalısınız. Seyahat blogcusu olduğunuz için, fotoğraflarınız için katı bir filtre uygulamama politikasına bağlı kalırsanız insanlar bunu takdir edecektir. Ayrıca, fotoğraflarınızın çerçevelenmesi de burada önemlidir. İsterseniz 4:3 oranına bağlı kalın, ancak bunlara farklı açılar ve görünümler eklemeye çalışın.

#3 Bir yer seçme

Etkileyici biri olarak, muhtemelen çekimi yapmak zorunda olduğunuz yer üzerinde hiçbir kontrole sahip olmayacaksınız. Bağımsız bir blog yazarının aksine, müşterinizin yakalamanızı istediği her şeye bağlı kalmalısınız. Yine de, bir fotoğrafçı olarak çekim için en iyi olduğunu düşündüğünüz yerin belirli yönlerine karar verebilirsiniz. Bu yönler, yeterli doğal aydınlatmayı, konumun düzgün bir şekilde görülmesini, o bölgeye özel kilit nesneleri, binaları veya anıtları vb. içerir.

#4 Hava tahminlerini kontrol etme

Güneşli hava muhtemelen bir fotoğraf çekimi yapmak için en iyi koşuldur. Ancak, çekiminizde biraz yağmur veya kar yağışı yakalamayı hedefliyorsanız, buna da hoş geldiniz. Hava durumu, yanınıza alacağınız ekipman seçimini de etkileyecektir. Bu nedenle, çekim yerine karar vermeden veya oraya gitmeden önce, orada yaygın olan hava durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Bunu yapmak için, istediğiniz konumun havasının önümüzdeki hafta nasıl olacağına dair doğru bir genel bakış elde etmek için Yarının tahmin aracını kullanabilirsiniz.

#5 Uygun bir zaman seçmek

Günün farklı saatleri, farklı aydınlatma türlerine yol açacaktır. Sabahın erken saatlerinden öğlene kadar, aydınlatmanın en iyi durumda olması muhtemeldir. Akşama doğru ışık azalmaya başlayacak. Yine de tamamen kaybolmayacak ve açık bir manzaranın bazı güzel estetik çekimlerini yapacak. Gece fotoğrafçılığı açık ara en zorudur. Profesyonel ekipman olmadan kaliteli gece çekimleri yapmak neredeyse imkansız.

Size uygun bir zaman seçin ve aydınlatma konusunda olabildiğince yaratıcı olun. Çekiminizi günün tercih ettiğiniz zamanına göre planlamaya çalışın. Manzara dışındaki şeylerin (farklı ürünler veya bina içleri gibi) fotoğraflarını çekiyorsanız, güvende olmak için yanınızda bazı aydınlatma ekipmanı taşımaya çalışmalısınız.

#6 Doğru vitesi seçmek

Doğru becerilere sahip olsanız bile, doğru donanıma sahip değilseniz bir yerin veya manzaranın gerçek güzelliğini yakalayamazsınız. Farklı fotoğraf çekimleri türleri, farklı donanım türleri gerektirir . Bazı harika yüksek çözünürlüklü çekimler yapmak istiyorsanız, profesyonel fotoğrafçılık ekipmanı gitmenin yoludur. Daha basit bir şeye gidiyorsanız, normal Android veya iPhone’unuz gayet iyi olacaktır.

Leave A Comment