Uncategorized oiyioiyi  

Bir Ofisin Küçültülmesinin Gizli Çevresel Maliyetleri: Öğrendiklerimiz

Salgının, benzerlerini daha önce hiç görmediğimiz uzaktan çalışmaya doğru kitlesel bir geçişi hızlandırdığına şüphe yok – ve araştırmalar, hibrit uzaktan çalışma modellerinin kalıcı olduğu fikrini desteklemeye başlıyor.

İşgücünün% 20’sinden fazlası dan araştırma göre, kadar etkili olduğu bir ofisten haftada uzaktan üç ila beş gün işe yarayabilir McKinsey & Company -meaning o 3x için 4x birçok kişi olarak önce bunu yaparken olduğu gibi evden çalışma devam edebilir pandemi.

Evden çalışmanın dezavantajları olmasına ve kendimizi su soğutmalı şakalaşma günlerine özlem duymamız kolay olsa da, iş-yaşam entegrasyonunun avantajlarından yararlanmaya da başladık.

Belki de buzdolabına yakın erişimin tadını çıkarıyor ya da unutulmuş ofis kıyafetlerimiz üzerinde rahat hissediyoruz. Belki de sevdiklerimizle daha fazla zaman geçirmekten zevk alıyoruz. Ancak, uzaktan çalışmaya yönelik ani küresel geçişin en anlamlı yararı, çevre üzerindeki olumlu etkisi olmuştur.

Örneğin, işe gidip gelen işçilerin azalması, NASA’nın kuzeydoğu ABD’de Nisan 2020’de bildirilen hava kirliliğinde düşüşe katkıda bulunmuş olabilir.

Önemli ölçüde azaltılmış karbon emisyonları ve ofislerin kapılarını kapatması veya daha küçük alanlarda konsolide olmasıyla, Tabiat Ana için iyi bir haber gibi görünüyor.

Ama hikayenin tamamı bu değil.

Ofisi terk etmek çevre için neden kötü olabilir?

Hootsuite’in merkez ofisi Vancouver, BC’de olduğundan, bu değişimin Kanada’da neye benzediğini yakından takip ediyoruz. 2020’nin 3. çeyreğinde, Kanada’nın şehir merkezindeki ofis pazarlarında 4 milyon metrekarelik boş ofis alanı vardı.

Pandeminin yaygın küresel kilitlenmelerinin bir sonucu olarak kentsel merkezlerden meydana gelen uçuş ve o zamandan beri ofis alanlarını küçültme planlarıyla tamamen uzak veya hibrit gideceklerini açıklayan birçok şirket göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil .

Daha az taşıt. Daha az ofis. Kazan-kazan, değil mi?

Yine de, bu ofislerin masalar, sandalyeler, teknolojik ekipman, dekor ve daha fazlasıyla dolu olduğunu unutmayın.

Tüm bu küçülme ile merak ediyor olabilirsiniz: tüm bu şeyler tam olarak nereye gidiyor? Canadian Interiors’a göre, “F-atık” olarak bilinen 10 milyon tondan fazla çevreye zararlı mobilya atığı, Kanada ve ABD’de her yıl düzenli depolama alanlarına atılıyor . Bir yataktan veya kanepeden kurtulmayı denediyseniz, muhtemelen neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur.

İşyerinde, işleyen bir ofis odası, 300 ila 700 pound arasında herhangi bir yeri temsil eder . Tek başına tipik bir masa sandalye, öğe uygun şekilde atılmadığında çevreye zararlı düzinelerce farklı malzeme ve kimyasal içerir.

Ofisin azaltılması ve kapanması devam ederken, şimdi tüm bu F-atıklarla ne yapılacağını ciddi olarak düşünme zamanıdır ve çalışanların yaşadığı ve çalıştığı çevre ve toplulukları dikkate alan bir yaklaşım, başlamak için harika bir yerdir.

İşvereninizin karbon ayak izini azaltmasına nasıl yardımcı olabilirsiniz?

2020’de Hootsuite, hareketli küresel ofis koleksiyonumuzu sanal dünya ile değiştirdi (birçoğunuz gibi). Ve 2021’de, çalışanlarımızın gelecekte nasıl çalışmak istediğini öğrenmek için bir dizi anket yaptıktan sonra “dağıtılmış iş gücü” stratejisine geçmeye karar verdik.

Çalışanlarımızın bize verdiği geri bildirimleri alarak, bazı büyük ofislerimizi (her zaman “yuva” olarak adlandırdığımız) bazı büyük ofislerimizi ” sıcak masa” modelimiz olan “tünellere” dönüştürmeye karar verdik . Bu yeni yaklaşımı, çalışanlarımıza nerede ve nasıl çalışmayı seçtikleri konusunda özerklik vererek ruh sağlığını desteklemek için seçtik.

Perch Pilot’u başlatmak için Vancouver ofis alanımızı kapsayıcılık ve esneklik göz önünde bulundurularak yeniden tasarladık. Artık geleneksel bir ofis düzeni yerine ortak mobilyalara odaklandığımıza göre, bir eve ihtiyaç duyan birçok masa, sandalye ve monitörle baş başa kaldık – şu soruyu soruyor : tüm bu F-atıklarla ne yapardık?

Doğru anladığımızdan emin olmak için, olumlu yerel toplum etkisi yaratırken işyeri mobilyalarını ve ekipmanlarını çöp sahasından uzak tutmak için hayırsever bağış, yeniden satış ve geri dönüşümü kullanan bir kuruluş olan Yeşil Standartlar ile ortaklık kurduk . Esasen, tüm eşyalarımızı alıp sosyal ve çevresel faydaya dönüştürürlerdi.

Leave A Comment