Uncategorized oiyioiyi  

Blogunuzu Instagram’da tanıtmak için 6 önemli ipucu

Blogunuzu Instagram’da tanıtmak için 6 önemli ipucu

Bunu inkar etmek yok:

Instagram, sosyal medya dünyasının devidir. Bir milyar insan her ay mutlu bir şekilde fotoğraflarını platformda paylaşıyor.

Sonuç?

Bu bir pazarlamacının rüyası! Instagram’ın popülaritesi (kullanım kolaylığı, ücret eksikliği ve etkileyicilerin bolluğu ile birleştiğinde) onu bir kitlenin önüne geçmek için inanılmaz bir fırsat haline getiriyor.

İster küresel bir marka olun, ister yepyeni bir blogcu olun, bu doğrudur.

Bugün konuşmak istediğimiz iki kişiden ikincisi. Biraz Instagram eğitimiyle, blogunu büyütmek isteyen herkes bu platformu kendi avantajları için kullanabilir ve kullanmalıdır.

Sitenizi ve içeriğinizi tanıtmanın çok sayıda olası yolu vardır. Ve bunu yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Blogunuzu tanıtmak için Instagram’ın gücünden yararlanmak mı istiyorsunuz?

Tam olarak bunu yapmak için altı önemli ipucu için okumaya devam edin.

1. Profil biyografinizden yararlanın

Öncelikle ilk şeyler – profil biyografinizden en iyi şekilde yararlanmanız gerekir.

Pek çok blogcu bunu başaramaz; hatta birçoğu tüm bölümü boş bırakıyor!

Kötü bir fikir. Sonuçta, profilinizi ziyaret eden kişilerin sizi daha iyi tanıdığı yer burasıdır. Blogunuzu (ve kendinizi) tanıttığınız, onlara kişiliğinizin bir anını yaşattığınız ve sizi neden takip etmeleri gerektiğini onlara bildirdiğiniz yerdir.

Dahil edilecek üç temel şey vardır:

• Blogunuz hakkında bir satır,

• Profiliniz/blogunuzla ilgili bir harekete geçirici mesaj ve

• Blogunuza bir bağlantı!

Örneğin şunları koyabilirsiniz:

“Dünyayı dolaşmak için yüksek kazancımı 9’dan 5’e geride bıraktım! Şimdi başkalarının da aynısını yapmasına yardım ediyorum. Daha fazlası için blogu okuyun: [insert link].”

Şimdi, izin verilen 150 karakter sınırına uyacak şekilde oynamanız gerekebilir. Ama fikri anladın!

2. Kaliteli içerik sunmaya odaklanın

Instagram profilinizde yüksek kaliteli görseller bulunmalıdır.

Mahsulün kreması olmalılar – sahip olduğunuz en iyi şey! Unutmayın, Instagram tamamen görsellerle ilgilidir.

Enstantaneler düşük kaliteli, konu dışı veya herhangi bir şekilde alakasızsa kimse bir profili takip etmeyecek (veya bağlantılarına tıklamayacaktır).

Daha da önemlisi, korkunç resimler yayınlamak, blogunuz hakkında yanlış mesaj gönderir! Profesyonel değil, çekici değil ve blog içeriğinin aynı olacağını gösteriyor.

Fotoğraflarınızı öne çıkarın.

Güzel, benzersiz ve blogunuzla ve hedef kitlenizle alakalı olmalıdırlar.

Oh, ve bir uyum seviyesi de yardımcı olur. Profilinizin genel estetiği bir fark yaratır. En iyi Instagram beslemeleri, estetik benzerlikleri paylaşan resimlere sahiptir. Belki aynı filtreleri, renkleri, ışık efektlerini veya yaratıcı katmanları kullanıyorsunuz.

Zamanla, profiliniz kendine özgü bir görünüme kavuşacaktır. Bu, kalabalığın arasından sıyrılmasına ve insanların onu takip etmesine yardımcı olacaktır.

Nasıl göndereceğinizden emin değil misiniz? Mac’ten Instagram’da nasıl gönderi paylaşılacağı aşağıda açıklanmıştır .

3. Instagram’da aktif olun

Blogunuzu Instagram aracılığıyla tanıtmanın anahtarı, ilgili bir kitleye sahip olmaktır.

Başka bir deyişle, bir sonraki gönderinizi görmek için sabırsızlanan bir ton takipçi.

Ne yazık ki, bir takipçi oluşturmak zaman ve sıkı çalışma gerektirir. En baştan başlamak? Ardından, kaliteli görüntüler yayınlamanın yanı sıra, insanları profilinize çekme konusunda proaktif olmanız gerekir.

Diğer blogcuları takip edin, etkileyicilere DM’ler gönderin, mevcut takipçilerden gelen DM’lere yanıt verin, gönderilerimizde insanları etiketleyin, diğer insanların resimlerini beğenin ve yorum yapın, vb.

Siz ilerledikçe insanların doğal olarak profilinize tıkladığını (ve takip ettiğini) göreceksiniz.

Bağlılığınıza değer verecek ve aynı şekilde karşılık vereceklerdir. Sizi geri takip edebilir, fotoğraflarında etiketleyebilir ve beğenebilir / yorum yapabilirler. Devam edin ve haftalar ve aylar geçtikçe önemli bir takip tahakkuk ettirebilirsiniz.

4. Resimlerin yanında videolar yayınlayın

Instagram, elbette, en çok görselleriyle tanınır.

Ancak, kullanıcıların 60 saniyelik videolar yayınlamasına da izin verir.

Önceden kaydedilmiş bir yükleme veya doğrudan platformdan kaydetme size kalmış. Ancak, blogu hedef kitlenize tanıtmanın başka bir harika yolu.

Burada bir olasılıklar dünyası var. En son blog gönderinizle ilgili bir video yayınlayabilir ve insanları biyografinizdeki bağlantıya yönlendirebilirsiniz. En son gönderinizden alınan 5 hızlı ipucu sunabilir ve ardından bunları bağlantıya yönlendirebilirsiniz.

Alternatif olarak, sadece ‘perde arkasına gidebilir’ ve izleyicilerinizin neler yaptığınızı bilmesini sağlayabilirsiniz. İnsanlar profil sahiplerini daha iyi tanımayı severler. Özellikle her fırsatta değer sunuyorsanız, markanızı oluşturmanıza yardımcı olur.

5. Instagram hikayelerinden yararlanın

Insta-hikayelerini unutmayın.

Her 24 saatte bir, uygun gördüğünüz her şeyi göstermek için hikayenizi güncelleyebilirsiniz. Günlük kullanıcılar, gün boyunca yaptıklarının anlık görüntülerini ve videolarını yayınlar.

Bir blogcu olarak, tam olarak aynısını yapabilirsiniz. Sonuçta yukarıda bahsettiğimiz videolar gibi marka geliştirme ve ilişki geliştirme açısından hepsi güzel şeyler.

Tabii ki, bu hikayeler aynı zamanda en son blog gönderinizi tanıtmak için mükemmel bir fırsat sağlar.

Üstte bir kopyası olan blog gönderisinin bir resmini bırakın. Örneğin, ‘yeni blog yazımı oku!’ gibi bir şey söyleyebilir. Ardından, hızlı bir ‘kaydırma’ ile gidip okuyabilirler.

Farkındalığı yaymak ve sitenize Instagram trafiği göndermek için harika.

6. Hashtag’leri nasıl kullanacağınızı öğrenin

Hashtag’ler, profilinizi Instagram’da bir kitlenin önüne çıkarmanın güçlü yollarıdır.

Onlardan faydalandığınızdan emin olun. Her seferinde daha fazla görüntüleme ve etkileşim elde edeceksiniz. Ve bu, elbette, daha fazla takipçiye yol açar.

İşte nasıl çalıştığı…

Resimde yayınlıyorsunuz ve altındaki başlıkta ilgili bir veya iki hashtag ekliyorsunuz. Aniden, resminiz o hashtag’in resim dizininde belirir. Başka bir deyişle, hashtag’ler, kullanıcıların içeriğinizi bulmasına yardımcı olur.

#Beachbums ile güzel bir kumsalın resmini paylaştığınızı hayal edin. Instagram’da ‘plaj serserileri’ araması yapan biri daha sonra fotoğrafınıza rastlayabilir!

Instagram Eğitiminizi Hatırlayın

Bu dev sosyal medya platformunda blogunuzu tanıtmaya hazır mısınız?

Umarım, bu Instagram eğitimi yardımcı olacaktır.

Bunun gibi daha fazla gönderi okumak için şimdi web sitesinde ‘Instagram’ araması yapın .

Leave A Comment