Uncategorized oiyioiyi  

Daha Fazla Etkileşim Elde Etmek İçin 5 Sosyal Medya Video İpucu

Daha Fazla Etkileşim Elde Etmek İçin 5 Sosyal Medya Video İpucu

Videonun Sosyal Medyadaki Önemi 

İster Instagram, TikTok, Twitter, LinkedIn ve hatta Pinterest’te olun, video içeriğinin uygulama içi deneyimin daha büyük bir parçası haline geldiğini göreceksiniz.

Neden? Çünkü video içeriği genellikle durağan bir fotoğraftan daha dikkat çekici (ve ilgi çekici).

Ve çoğu durumda, bir izleyici bir içerikle ne kadar uzun süre etkileşime girerse, bir algoritmanın o içeriği daha geniş bir kitleye sunması o kadar olasıdır.

Bu, Instagram’daki videoların neden diğer içerik türlerinden daha fazla etkileşim oluşturduğunu ve videolu tweet’lerin Twitter’da neden 10 kat daha fazla etkileşim sağladığını açıklıyor .

osyal medyada 4 ana video içeriği türü vardır:

  • Hikayeler : Hikayeler, 24 saat sonra kaybolan kısa biçimli videolardır. Facebook , Instagram , Twitter , Pinterest ve LinkedIn’in kendi Hikayeleri sürümü vardır.
  • Kısa biçimli video: Kısa biçimli videolar, TikTok ve Instagram Reels’te popülerdir . Bu videolar 5 saniye ile 1 dakika arasında olabilir ve genellikle otomatik olarak yeniden oynatılır.
  • Uzun biçimli videolar: Bu videolar IGTV aracılığıyla Instagram’da veya YouTube , Facebook ve LinkedIn’de paylaşılabilir .  Uzun biçimli videolar genellikle 1 dakikadan fazladır.
  • Canlı yayınlar:  Canlı yayınlar, yerinde yayınlanan, düzenlenmemiş videolardır. Sürümler Facebook, TikTok, Instagram, YouTube ve LinkedIn’de bulunabilir.

Dahil sosyal medya stratejisi videoyu kitlenizle derin bağlantılar oluşturmaya anahtarıdır.

Video üretim süreci dev girişimin gibi gözükebilir ederken, her zaman büyük bir bütçeye gerek yok etmek ateş video içerikleri markanız için.

Aslında, hepimizin avucunda güçlü bir video aracı var: akıllı telefonlarımız.

Leave A Comment