İnstagram takipçi satın al oiyioiyi  

En İyi 10 Instagram Fotoğraf Filtresi 

En İyi 10 Instagram Fotoğraf Filtresi 

Bu bölümde, Instagram’da en sık kullanılan 10 fotoğraf filtresinden bahsedeceğiz. Öğrenmek için aşağıyı okuyun.  

Filtresiz

Doğrusu, Instagram’daki en yaygın filtre aslında fotoğrafınıza hiçbir filtre uygulanmayan “Normal” dir. Ancak bu, tüm Insta kullanıcılarının harika fotoğrafçılar veya fotoğraf / video içeriklerini doğal olarak kullanmayı tercih eden kişiler olduğu anlamına gelmez. Hayır, birçok kişi Instagram’a yüklemeden önce diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanarak fotoğraflarını önceden filtreliyor. Sonuç olarak, ek olarak bir Instagram yerel filtresi uygulamalarına gerek kalmaz. 

Clarendon

Instagram’daki en popüler ikinci filtre veya başka bir deyişle IG’nin en popüler filtresi Clarendon’dur. Clarendon, görsel içeriğinizin kontrastını ve doygunluğunu biraz artırır. Clarendon, başlangıçta IG tarafından bir video filtresi olarak piyasaya sürüldü, ancak daha sonra fotoğraf düzenleme de sundu. Fotoğrafınızın daha parlak alanlarına ışık ekler ve fotoğraflarınızın daha koyu kısımlarını koyulaştırır. Renklerin öne çıkmasını istediğiniz minimalist bir fotoğrafınız varsa, Clarendon, uygulamanız gereken Instagram fotoğraf filtresidir. Fotoğrafı “soğutmaya” rağmen, fotoğrafınızın orta tonlarını koruyarak ten renginizin olabildiğince doğal görünmesini sağlar. Sonuç olarak, özçekimler için de iyi bir fotoğraf filtresidir.

Şemsiye

Başlangıçta yalnızca videolar için sunulan bir başka Instagram fotoğraf filtresi olan Gingham, fotoğraflara eski VSCO filtrelerini anımsatan rüya gibi bir görünüm verir. Yenilikçi bir hava vermeniz mi gerekiyor? Enstantanelerinize bu vintage hissi eklemek için Gingham kullanın.

Juno

Juno, fotoğrafların canlılığını ve kontrastını değiştirerek fotoğrafınızın kırmızı ve sarılarının mavilerin üzerinde öne çıkmasını sağlar.  

Ay

Adını bir Instagram ekip üyesinin köpeğinden alan Moon, portrelerinize rüya gibi bir vintage görünüm kazandıran nihai fotoğraf filtresidir. Tıpkı Gingham gibi, Moon’un daha fazla gölgesi var. 

Lark

Dış mekan çekimlerinizin ve manzara çekimlerinizin görünümünü iyileştirmeniz mi gerekiyor? Lark’ı kullanın. Lark, pozlamayı artırır ve çekimlerinizin titreşimini azaltır. Mavilerin ve yeşillerin doygunluğunu arttırır ve kırmızıların, morların ve magentaların doygunluğunu azaltır.  

Ludwig

Ludwig, portre fotoğrafları, mimari çekimler ve geometrik tıklamalar için harikadır. Minimalist Instagram filtresi, adını ünlü “az çoktur” mantrasını bulan mimar Ludwig Mies van der Rohe’den alıyor.

Reyes

Reyes, görüntünün doygunluğunu azaltan, aydınlatan ve eski moda görünmesini sağlayan başka bir IG filtresidir. Yakın çekiminizdeki kusurlara rötuş yapmanız mı gerekiyor? Reyes’i kullanın ve görüntünüze rötuş yapmak için başka bir uygulama kullanmanıza gerek kalmayacak.

Lo-fi

Lo-fi, başlangıcından bu yana popüler bir Instagram filtresi olmuştur. 90’lı yılların çocuklarının bu filtre için kalplerinde özel bir yeri vardır, çünkü ilişkilendirebilecekleri bir drama duygusu ekler.  

Aden

Aden, bir fotoğraftaki sert ışıkları yumuşatarak fotoğrafınızın daha az cesur, daha ince ve rüya gibi görünmesini sağlar. Retro pastel-y filtresi, Sonbahar çekimleriniz için mükemmeldir.  

Leave A Comment