Uncategorized oiyioiyi  

Hacklenmiş Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır

Hacklenmiş Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır

Instagram hesabınızın saldırıya uğradığından veya güvenliğinin ihlal edildiğinden şüpheleniyorsanız, mümkün olan en kısa sürede harekete geçmeniz önemlidir. Hesabınıza yeniden erişim kazanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Instagram’dan Mesaj İçin E-posta Hesabınızı Kontrol Edin
  2. Instagram’dan Giriş Bağlantısı İsteyin
  3. Instagram’dan Güvenlik Kodu veya Destek İsteyin

Adım 1: Instagram’dan Gelen Bir Mesaj için E-posta Hesabınızı Kontrol Edin

Instagram’dan (diğer adıyla security@mail.instagram.com) e-posta adresinizin değiştiğini bildiren bir e-posta aldıysanız , o mesajdaki “bu değişikliği geri al” seçeneğini kullanarak bunu geri alabilirsiniz.

Adım #2: Instagram’dan Giriş Bağlantısı İsteyin

Ek bilgiler de değiştirildiyse (şifreniz gibi), Instagram’dan bir giriş bağlantısı talep etmelisiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Oturum açma ekranında, “Şifremi unuttum”a (iOS için) veya “Giriş yaparken yardım alın”a (Android için) dokunun.

 

“Oturum Açmada Sorun mu Yaşıyorsunuz?” (iOS) veya “Giriş yardımı” (Android) sayfası.

 

Ardından “Giriş Bağlantısını Gönder”e (iOS) veya “İleri”ye (Android) dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.

 

Yalnızca sizin erişebileceğiniz güvenli bir e-posta adresi girin. İsteğinizi gönderdikten sonra, sonraki adımları içeren Instagram’dan bir e-posta için uyanık olun.

3. Adım: Instagram’dan Güvenlik Kodu veya Destek İsteyin

Yukarıdaki adımları izleyerek Instagram hesabınızı kurtaramazsanız, saldırıya uğramış bir Instagram hesabını şikayet edebilirsiniz.

“Hesabınızı Kurtarmamıza Yardım Edin” ekranına dokunun. Bu sefer güvenlik kodunu istemek yerine “Bu e-postaya veya telefon numarasına erişemiyorum” seçeneğini seçin.

Sonraki sayfada, hesap ayrıntılarınızla formu doldurun, “Hesabım saldırıya uğradı” yı seçin ve “Destek İste” yi tıklayın.

İsteğinizi gönderdikten sonra, Instagram’daki Güvenlik Ekibinden kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olmanızı isteyen bir otomatik yanıt e-postası almalısınız. Aşağıdakilerden biri veya her ikisi istenecektir:

  • Instagram size el yazısıyla yazılmış bir kod içeren bir kağıt tuttuğunuz bir fotoğrafınız.
  • Kaydolduğunuz e-posta adresi veya telefon numarası ve kaydolurken kullandığınız cihazın türü (örnek: iPhone, Android, iPad, diğer).

Instagram’daki markalar ve içerik oluşturucular için hesabınızı güvende tutmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Ve hesabınızın saldırıya uğramasını engellemenin %100 garantili bir yolu olmasa da, bu basit adımları izleyerek bilgisayar korsanlarının işini çok daha zor hale getirebilirsiniz.

Leave A Comment