İnstagram takipçi satın al oiyioiyi  

Hedeflerinizi belirleyin

Hedeflerinizi belirleyin

Marka bilinirliğini artırmak veya sahip olduğunuz Instagram takipçi sayısında bir artış görmek için bir yarışma düzenlemek isteyebilirsiniz. Potansiyel müşteri yaratmayı veya web sitenize daha fazla trafik yönlendirmeyi hedefliyor olabilirsiniz. Hedefiniz ne olursa olsun, yarışmanızla neyi başarmaya çalıştığınız konusunda net olduğunuzdan emin olun. Hedefler spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, ilgili ve zamana bağlı olmalıdır.

Nüansları planlayın

Yarışmanızla ilgili aşağıdakiler gibi çeşitli faktörlerin planlanması gerekir:

  • Katılımcıların ne yapmaları gerekiyor (istediğiniz Instagram yarışmasının veya çekilişin türüne göre)
  • Katılım kuralları
  • Yarışmanızın süresi
  • Kullanmak istediğiniz kampanya hashtag’i
  • Kazananları bilgilendirme yöntemi
  • Ayrıca, özellikle çoğu insan platformu telefonlarından kullandığından, yarışmaya veya çekilişe katılmayı da kolaylaştırmak istersiniz.

Ödülün değerli olduğundan emin olun

Sunduğunuz ödül, gerçek Instagram takipçilerinizi girmeye motive edecek kadar değerli olmalı, ancak markanız hakkında hiçbir şey bilmeseler bile herkesin değerini göreceği kadar geniş olmamalıdır. Bir ürün veya hizmet denemesi vermek, markanıza veya ürünlerine zaten ilgi duyan kişilerin girmesini sağlayacaktır. Öte yandan para dağıtmak, markanız hakkında hiçbir fikri olmayan kişilerin girişlerini davet edecektir.

Yarışmanızı çapraz tanıtın

İnsanları içeriğinize yönlendirmek için ilgili bağlantılarla yarışmanızı diğer sosyal medya platformlarında çapraz tanıtmanız gerekir.

Instagram reklamlarından yararlanın

Instagram reklamlarını kullanmak, yarışmanızın hedef pazarınıza ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Sonuçları takip et

Yarışmanızın sonuçlarını takip etmeli ve ulaşmak için belirlediğiniz hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını görmelisiniz. Bu şekilde, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bileceksiniz ve buna göre değişiklikler yapabilirsiniz.

Sonuç

Markanızı tanıtmak için Instagram yarışmalarını ve eşantiyonlarını kullanmıyorsanız, Instagram pazarlamasının çok önemli bir yönünü kaçırıyorsunuz demektir. Bu eğlenceli ve uygun maliyetli marka tanıtımı stratejisini bugün deneyin ve sonuçları kendiniz görün.

Leave A Comment