Uncategorized oiyioiyi  

Instagram Analytics ile Başarınızı İzleyin

Instagram Analytics ile Başarınızı İzleyin

Yeni hesabınızın performansını izlemek, eğilimleri belirlemenize, “kazançları” izlemenize ve hedef kitlenizde gerçekten yankı uyandıran ince ayarlı bir strateji oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Takip edebileceğiniz ve rapor edebileceğiniz tonlarca Instagram metriği vardır ve yan koşuşturma hedefleriniz hakkında net bir fikre sahip olmak, hangi metriklerin en önemli olduğunu bilmenize yardımcı olacaktır.

Örneğin, en çok markanızın görünürlüğünü artırmakla ilgileniyorsanız, erişim metriklerinizi yakından izlemek isteyeceksiniz . Topluluk oluşturmakla daha çok ilgileniyorsanız, katılım istatistiklerinizi not edin . Satış önemliyse – en çok tıklamayı hangi içeriğin sağladığına çok dikkat etmek isteyeceksiniz .

Daha sonra Instagram Analytics özelliği, gönderilerinizin ve hikayelerinizin nasıl performans gösterdiğine dair görsel bir genel bakış sunar – tümü kullanımı kolay bir gösterge panosunda.

Instagram’dan sahip olunması gereken tüm analizleri sindirilebilir bir formatta ve ayrıca birkaç ekstra veri noktasını bulacaksınız – yayınlamak için en iyi zamanınız da dahil ( Büyüme ve Gelişmiş planlarda mevcuttur).

Ayrıca 3 aya kadar Instagram gönderilerini ve hikayelerini takip edebilir, böylece hangilerinin en iyi performansı gösterdiğini görebilir ve beğeniler, erişim, yorumlar ve daha fazlası gibi tüm önemli metriklere göre filtreleyebilirsiniz.

Ayrıca, Later’ın Instagram Analytics’inde ayrı “Performans Sonrası” ve “Hikaye Performansı” gösterge panoları bulunur – böylece her bir kanalın markanız için nasıl değer sağladığını tam olarak görebilirsiniz.

Bir yan iş başlatmak her zaman kolay değildir, ancak doğru strateji ile mümkündür!

Bu adımları takip ederek ve performansınızı izleyerek, kısa sürede yan işlerinizin büyük bir ivme kazandığını göreceksiniz.

Leave A Comment