İnstagram takipçi satın al oiyioiyi  

Instagram Analytics’e Erişim

Instagram Analytics’e Erişim

Bu özellik yalnızca içerik oluşturucu ve işletme hesapları tarafından kullanılabilir. Uzmanlar, en iyi içgörüleri elde etmek için bir işletme profiline geçmenizi önerir. Zaten bir Insta iş profiliniz varsa, Analytics aracına erişmek için Insights sekmesini kullanın.

 • Profilinizin sağ üst köşesindeki Menü simgesine dokunun.
 • Analytics aracını açacak olan Insights sekmesine tıklayın. Aynı bilgileri almak için Insights düğmesiyle de gezinebilirsiniz.
 • İçgörüler bölümü, gerçek Instagram takipçilerinin sayısı, gönderi / video başına Instagram beğeni sayısı ve hedef kitlenizin demografik bilgileri hakkında bilgi sunar.

Yalnızca bir işletme hesabına geçtikten sonra yüklediğiniz yayınların / hikayelerin görünür olacağını unutmayın.

Instagram Analytics ayrıca, yayınlamak için en iyi zamanın ne zaman olacağına dair içgörüler sunar (bu, Gelişmiş / Büyüme Planında mevcuttur). 3 aylık hikayeleri ve hangi gönderilerin en çok Beğenme ve Yorum aldığını takip edin. Analytics, önemli gördüğünüz herhangi bir metrikle ilgili bilgileri filtrelemenize olanak tanır. Gösterge Panonuz aracılığıyla aşağıdaki yönlerden büyümenizi takip edin.

 1. Kitle Analizi : Bu metrik önemlidir çünkü Instagram takipçilerinizin kim olduğu ve içeriğinizi nasıl değiştireceğiniz hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Takipçilerinizin büyümesi, konumları, cinsiyeti, yaşı ve en aktif oldukları zaman hakkında 4 haftaya kadar bilgi alabilirsiniz. Örneğin, bir makara yayınladıktan sonra daha fazla takipçiniz varsa, ne zaman daha fazla yayınlamanız gerektiğini bilirsiniz, hangi içeriğin popüler olduğunu da anlarsınız.
 2. Feed post Analytics : Bu bilgilere iki şekilde erişebilirsiniz. İlki, Analizler ve Paylaşılan İçerik sekmesidir. Çeşitli ölçümlerle ilgili 2 yıl öncesine kadar bilgi alın. Diğer yöntem, her bir gönderinin nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak kontrol etmektir. Hashtag kullanarak çok sayıda beğeni ve takipçi kazandığınızı fark ederseniz, bu, hashtag stratejiniz için iyi bir yansımadır.
 3. Hikaye Analitiği : Yazı analizleriniz gibi, Analizler sekmesi aracılığıyla hikayeleriniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Hangi hikayelerin beğenildiğini vb. Öğrenmek için İçerik Paylaşımı özelliğini kontrol edin. En iyi hikayelerin nasıl yapıldığına dair bir inceleme, hangilerinin markanızı en iyi sergilediğini bilmenizi sağlayacaktır.
 4. Reels Analytics : Bu özellik yakın zamanda kullanıma sunulduğundan, analitik bilgileri biraz sınırlıdır. Her bir makaranın aldığı görüntüleme sayısı ve yorum sayısı gibi temel ölçümleri yine de izleyebilirsiniz. Bu özellik daha iyi bir ilgi kazandığında, birkaç ay içinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 5. IGTV : Bu özellikle ilgili bilgiler de önemlidir çünkü izleyicilerinizin neyi izlemeyi sevdiğini ve neyin geri gelmesini sağladığını biliyorsunuz. Yeni videoları daha iyi oluşturup tanıtabilmeniz için en yüksek görüntülemeye sahip IGTV videolarına daha fazla dikkat gösterilmelidir.
 6. Alışveriş Analitiği : İzleyicilere gönderileriniz aracılığıyla ürün satın alma seçeneği sunuyorsanız, hangilerinin en çok veya satın alma sayısına sahip olduğuna dikkat edin. Hesabınızda Instagram Checkout’u etkinleştirdiyseniz, gönderileri ürüne özel metriklere göre sıralayın. Düğme tıklamaları ve sayfa görünümleri gibi veri noktaları, resim veya fiyat üzerinde daha fazla çalışma yapılması gerektiğini size bildirir. Değişiklikler yapıldığında, satışları artırabileceksiniz.
 7. Instagram Live verileri : Bu, bilgilere Insights sekmesi aracılığıyla erişilemeyen tek yöndür. Yayınınızı izlemek için gelen kişi sayısını kontrol edebilirsiniz.
 8. Instagram Kılavuzları : Bu, seçilmiş gönderileri ve ürünleri ifade eder, bu nedenle herhangi bir analiz bilgisi almanın bir yolu yoktur. Görüntülenme sayısı nedeniyle bazı yayınların ne kadar iyi çalıştığını anlayabilirsiniz. Umarım bu gelecekte değişecektir.

Leave A Comment