Uncategorized oiyioiyi  

Instagram aracılığıyla daha fazla Spotify takipçisi nasıl edinilir

Instagram aracılığıyla daha fazla Spotify takipçisi nasıl edinilir

Spotify, dünya çapında milyonlarca sanatçının Apple Music ve Amazon Music Unlimited gibi şarkılara, podcast’lere ve videolara erişmesini sağlayan bir dijital müzik abonelik sitesidir. Farklı bir türe sahip olduğundan, insanlar onu çevrimiçi oynamak için sıkıcı görünmüyordu.

Çalışma zamanı, boş zaman, koşu vb. zamanlarda Spotify dinlemeyi seven birçok insan var. Spotify ile herkes kendi çalma listesini kişiselleştirecek. Sadece bu değil, Spotify müzik ağından yeni bir şey üretti. Aradaki fark, Haftalık Keşfet çalma listesini üretmiş olmalarıdır.

Her Pazartesi sabahı güncellenen bu benzersiz çalma listesi, her kullanıcı için dinleme alışkanlıklarına göre oluşturulur. Spotify, müzik zevklerimize uygun bir çalma listesi oluşturdu ve bu her yerde göremeyeceğiniz bir şey.

Instagram aracılığıyla daha fazla Spotify takipçisi edinmenin bazı yolları:

Gönderiler Oluştur

Instagram, gönderilerinizi yayınlayabileceğiniz ve mesajınızı birçok şekilde iletebileceğiniz için onu son derece esnek bir sosyal medya sitesi haline getirdi.

İsterseniz şunları kullanabilirsiniz:

• Görüntüler – Onları çekici kılın ve izleyicilerinizle olan birincil iletişim yolunuz onlar olsun.

• Videolar- Bunlar, müzik tanıtımının en önemli unsurlarıdır . En iyi bahis, kişiliğinizi gösteren ve müziğinizi geliştiren bir videodur.

Blog Yazıları

Evet, Instagram’da blog yazabilirsiniz! İlgi çekici bir hikaye anlatabilseydiniz, insanların sözlerinizi ne sıklıkla okuyacağına şaşıracaksınız. Gerçekte, altyazılarınız için toplam 2.200 karakteriniz var, bu sizin için önemli olan bir resmi yüklemeniz ve kısa bir blog yazısı yazarak bir hayranınızı seyahate çıkarmanız için fazlasıyla yeterli.

Hashtag’leri kullanın

İnsanlar ayrıca takip etmek istedikleri hesapların çoğunu hashtag kullanarak buluyorlar, aslında Instagram artık insanlara geçmişte beğendikleri gönderilere dayanarak takip etmek isteyecekleri hashtag’leri öneriyor, bu da demek oluyor ki o kadar uzun süre. -term hashtag’leri daha da önemli hale gelecek.

Gönderilerinize tam erişim sağlamak için gönderilerinizin her birinde en az 20 hashtag kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz maksimum hashtag sayısı mesaj başına 30’dur ve umarım buna benzer olmalısınız.

Instagram Hikayeleri ve IGTV

Şu anda Instagram’daki en popüler özelliklerden biri, özellikle bin yıllık bir kitleye hitap etmeye çalışıyorsanız, Instagram Hikayeleri özelliğidir. Uygulama, her gün hikaye üreten ve izleyen 500 milyon kadar insanla muazzam bir pazarlama yeteneğine sahiptir. Tarzları görece kısa olduğu için, Müziği teşvik etmek için Hikayelerin kullanımı ilk başta mantıksız görünebilir.

Ancak şarkılarınızdan birinin 15 saniyelik doğru klibini atmak, bağlılık hakkında düşünmenizi sağlayacaktır. Güzel bir teaser’ı herkes sever, dostum! Peki, IG Stories’i kullanarak neyi teşvik etmek istersiniz?

Tamam, hemen hemen her şey ve bunlar şunları içerir:

• Yaklaşan konserler

• Yeni bir şarkının, EP’nin veya albümün lansmanı

• Katalogdan şarkılar

• Resmi mallarınız

• Aklınıza gelebilecek başka herhangi bir şey

İlginç Bir Biyografi Oluşturun

Profilinizde çok fazla yer olmadığı doğru olsa da yine de hikayenizi paylaşabilirsiniz. Genel rotadan aşağı inmek ve sadece ne tür müzik çaldığınız hakkında konuşmak yerine (çünkü tek kişi siz değilsiniz), biyografinizi size ve sadece size özgü kişisel bir hikaye ile doldurmaya çalışın. Sizi Instagram müzik sahnesindeki diğer yıldızlardan ayıran şey bu.

Genellikle profilinizi yazarken hayranlarınızın aşina olduğu kelimeleri ve jargonu kullanmaktan korkmayın. İzleyicilerin ne tür bir profile baktıklarını hemen bilmelerini ve gerçek sesinizi paylaşmak istiyorsunuz.

Bölüme bak

Grafik tasarım becerilerinizi geliştirmek için biraz zaman ayırın. Tüm grafiklerin ve albüm kapaklarının profesyonel ve göz alıcı göründüğünden, şık ve net bir marka adı taşıdığından emin olun.

Bir Photoshop’unuz varsa! Ancak, gerçekten ağır bir Artistic Cloud aboneliğini karşılayamıyorsanız, GIMP gibi ücretsiz modelleme uygulamaları veya Pixlr gibi tarayıcı içi araçlar var.

Sonuç

Spotify’da takipçinizi oluşturmanın ilk ve en güçlü yolu, halihazırda sahip olduğunuz sosyal medya etkisinden yararlanmaktır. Facebook’ta bir sanatçı sayfanız veya kişisel sitenizde birkaç yüz takipçiniz varsa, burası başlatmak için mükemmel bir yerdir. Oynatma listenize bir bağlantı gönderin, insanlara onu takip etmeleri durumunda ne bekleyeceklerini söyleyin ve insanları aktif olarak onu takip etmeye teşvik edin. Arkadaşlarından, seçtiğin müzik türüyle ilgili olabilecek diğer arkadaşlarınızla çalma listenizi paylaşmalarını istediğinizden emin olun .

Leave A Comment