İnstagram takipçi satın al Uncategorized oiyioiyi  

Instagram carousel gönderisi nasıl oluşturulur

Instagram carousel gönderisi nasıl oluşturulur

Bir Instagram carousel gönderisi oluşturmaya gelince, bir konseptle başlamak en iyisidir. Standart bir gönderi, kolaj gönderisi , video veya Instagram hikayesi yerine neden içeriğiniz için en uygun döngünün olduğunu belirleyin .

Bu sorunun yanıtlanmasıyla, kullanmayı planladığınız içerik türü hakkında iyi bir fikir sahibi olacaksınız. Kaç kareye ihtiyacınız olduğuna dair bir fikir edinmek için bir storyboard çizin. Karuselinizin bir görüntüden diğerine mi atlayacağına yoksa sürekli, panoramik bir etkiye mi sahip olacağına karar verin.

Instagram’da atlıkarınca gönderisi nasıl yapılır:

1. İlgili tüm fotoğrafları fotoğraf kitaplığınıza ekleyin.

2. Instagram uygulamasını açın ve gezinme çubuğundan + simgesine tıklayın .

3. Gönderi önizlemesinin hemen altındaki katmanlı kare simgesine dokunun.

4. Fotoğraf kitaplığınızdan en fazla 10 fotoğraf ve/veya video seçin. Medya dosyalarını seçtiğiniz sıra, bunların karuselinizde düzenleneceği sıradır.

5. Ekranın sağ üst köşesindeki İleri’ye dokunun .

6. Tüm resimlerinize/videolarınıza filtreler uygulayın veya üst üste binen iki daireli simgeye dokunarak her birini ayrı ayrı düzenleyin. Düzenlemelerinizi tamamladığınızda İleri’ye dokunun .

7. Altyazınızı, coğrafi etiketinizi, hesap etiketlerinizi ve hashtag’lerinizi ekleyin.

8. Paylaş’a dokunun .

İpucu : Yayınlamadan önce tüm çerçevelerinizin doğru sırada olduğundan emin olmak için iki kez kontrol edin. Paylaştıktan sonra tek slaytları yeniden sıralayamaz veya silemezsiniz.

Leave A Comment