Uncategorized oiyioiyi  

Instagram gönderilerinizde daha fazla beğeni almanın 5 yolu

Instagram gönderilerinizde daha fazla beğeni almanın 5 yolu  

Instagram çok iyi bilinen ve öncelikli olarak kullanılan görüntü merkezli bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar tarafından her gün milyonlarca ve milyarlarca fotoğraf bu platforma yüklenmektedir. Instagram ile ilgili en iyi şey beğenilerdir. Çoğu kişi Instagram beğenilerini çeşitli yöntemlerle satın alır ve daha fazla beğeni aldığınızda gönderileriniz haber akışlarında üst sıralara çıkar.

Daha fazla beğeni, daha fazla takipçi gibi başka avantajlar da sunabilir, bunun sonucunda insanlar paylaştığınız gönderileri beğenip beğenmediklerini kontrol etmeye başlar. Genel olarak beğeniler, Instagram stratejinizin tamamının önemli bir bileşenidir. Bahsedilen avantajlardan yararlanmanız için size rehberlik etmek. İşte Instagram gönderilerinizde daha fazla beğeni almanın beş farklı yolu.

İşe yarayan resimleri paylaşın

Resimler, Instagram stratejinizin önemli bir parçasıdır. Başkalarını hızla hesabınıza çekebilir ve sonunda takipçi sayınızı artırabilir .

Daha fazla beğeni almak için bir resim paylaştığınızda, takipçilerinizi gönderilerinizi beğenmeye ne tür şeylerin çekebileceğini düşünmelisiniz. İlk şey, geriye dönüp eski gönderilerinizi analiz etmek ve hangisinin en çok beğeni aldığını kontrol etmektir. Eğer yeni bir hesapsa ve çok fazla bir şey paylaşmadıysanız, başkalarının performanslarını engellemeli ve hangi tür resimlerin beğeni aldığına bakmalısınız ve benzerlerini oluşturabilirsiniz.

Tek başına bir resim paylaşıyorsanız, bir filtre ekleyebilirsiniz. Track Maven’in çalışması, maksimum etkileşim için Mayfair filtrelerini kullanmanız veya filtre eklememeniz gerektiğini belirtir. Önceden tasarlanmış bir resimse, daha fazla beğeni almanıza yardımcı olabilecek bazı bindirme metni veya eğlenceli bir şey eklemelisiniz. Eğlenceli ve faydalı içerik her zaman iyi performans gösterir.

Altyazılarda eylem çağrısı ve hashtag’leri kullanın

Instagram beğenilerini sorsaydın yardımcı olurdu. Bunu, Social Bakers’ın çalışmasının, insanlar retweet istediğinde tweet’lerin daha fazla retweetlendiğini gösterdiği Twitter ile karşılaştırabilirsiniz. Bu nedenle, daha fazla beğeni istiyorsanız, onları istemeniz gerekir. Bunu, ‘Lütfen bu gönderiyi beğenin’ diyen bir mesaj göndererek yapabilirsiniz ve bunu resmin üzerine kaplama metni olarak yerleştirmeniz daha yararlı olur.

Track Maven tarafından yapılan bir araştırma, yaklaşık on bir veya daha fazla hashtag ile paylaşılan resimlerin Instagram’da daha fazla beğeni alma şansına sahip olduğunu söyledi. Daha fazla hashtag eklenebilir, ancak gönderi spam gibi görünebileceğinden on beş ile sınırlı tutulmalıdır. Gönderiler bir nişe aitse, o gönderi için alakalı hashtag’leri bulmak için Hashtagify gibi bir araç kullanmalısınız.

Gönderileri yayınlamak için en iyi zamanlama

Track Maven’in araştırması, gönderilerin 22:00 ile 03:00 arasında yayınlandığını söylüyor. en yüksek etkileşimleri alma olasılığı yüksektir . Bunun pek çok nedeni var ve unutulmaması gereken en önemli şey rekabetin azaldığı zamanlarda katılım oranlarının artmasıdır.

Gönderileriniz, 22:00 ile 03:00 saatleri arasında çok az kişi gönderi paylaştığı için ilgiyi artırabilir ve bunu yaparak gönderilerinizin gerçek Instagram beğenilerini artırabilirsiniz. Ancak ilk başta bunu denemek ve doğru kitleye ulaşıp ulaşmadığınızı görmek çok önemlidir.

Uygun denemelerle işletmeniz için uygun bir ilan takvimi bulabilirsiniz. Bunu artırmak için, gönderilerinizi kullanışlı bir Instagram zamanlama aracı yardımıyla planlamalısınız.

Diğer çeşitli ağlarda yeniden paylaşın

Diğer sosyal medya platformlarında hatırı sayılır bir takipçi kitleniz varsa bu sosyal ağlarda Instagram gönderilerini yeniden paylaşmanız en doğrusu olacaktır. Yeniden paylaşım, takipçileri Instagram hesabınıza yönlendirecek ve Instagram gönderilerinizde daha fazla beğeni almanıza yardımcı olacaktır.

Instagram, kullanıcıların aynı gönderileri Tumblr, Facebook ve Twitter’da otomatik olarak paylaşmasına izin veren bir seçeneğe sahiptir. Çoğu zaman düzgün çalışmıyor çünkü gönderiler görüntü ve karakter kısıtlamalarına göre her ağda farklı gösteriliyor. Yine de araştırılması gereken bir yol.

Yarışmaları kazanmak için beğen ve etiketle kullanın

Daha fazla beğeni almanın en iyi yolu, yarışmaları kazanmaktan geçer. Bu tür bir yarışma için Instagram’da bir fotoğraf yayınlamanız ve insanlardan o gönderiyi beğenmelerini istemeniz gerekiyor. Birçok kişi bunu yapacak ve esas olarak ödül doğruysa.

Daha iyi sonuçlar için, başkalarından gönderiyi beğenmelerini ve tanıdıklarını yorumlarda etiketlemelerini isteyebileceğiniz bir yarışmayı kazanmak için beğen ve etiketle seçeneğini kullanın. Etiketlenen kişiler gönderiyi beğenecek ve başka birini etiketleyecektir. Benzer ve etiket yarışması, beğenileri ve yorumları artırmanın en iyi yoludur ve anında orada birçok site var .

İşte Instagram gönderilerinizdeki beğenileri artırmanın en iyi ve benzersiz beş yolu. Bu taktikleri kullanarak Instagram gönderi beğenilerini kolayca artırabilirsiniz. Günümüz dünyasında insanları Instagram gönderilerinize çekebilecek şeyler, yayınladığınız içerik türüdür.

Yayınladığınız içerik, çok sayıda izleyici çekecek kadar uygun ve çekiciyse, gönderilerinizin beğenisini artırmak için burada belirtilen yolları denemeniz gerekmeyebilir.

Leave A Comment