Uncategorized oiyioiyi  

Instagram hesabınızı nasıl doğrularsınız?

Instagram hesabınızı nasıl doğrularsınız?

Instagram’ın doğrulanması, Instagram hesabınızı “ünlü bir tanınmış şahsiyetin, bir ünlünün veya küresel bir markanın gerçek kimliği” olarak oluşturmayı içerir. Instagram kimliği doğrulanmış bir hesap, sertifikalı bir rozet kazanabilir. Kullanıcı adının yanında küçük bir onay işareti olan mavi bir mühürdür. Kişisel bir hesap veya bir şirket hesabı aracılığıyla Instagram kimlik doğrulaması için başvurabilirsiniz.

Mavi Arama, kullanıcıların sahte profillerden kaçınmasını sağlar ve taklit etmeyi seçtikleri markaları veya tanınmış kişileri hızlı bir şekilde bulabilir. Aramada, profilinizde ve gömülü gönderilerde görünür. Bu, kullanıcıların aradıkları kullanıcılar ve markalar için gerçek hesapları bulmalarına yardımcı olur.

Örneğin , o Ünlü için bir Ünlü hesabı ile bir Hayran hesabı arasındaki farkı bir bakışta anlamanıza yardımcı olabilir. Etiketler söz konusu olduğunda, gök gürültüsünü ve takipçilerinizi alan nakavtları durdurmaya yardımcı olacaktır.

İşte instagram hesabınızı doğrulamanın beş yolu:

Doğrulanmış Bir Rozet İsteyin

Doğrulanmış bir rozet talep edebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

• Doğrulanmış bir rozet aradığınız hesapta oturum açtığınızdan emin olun

• Profilinize gidin ve “hamburger” simgesine dokunun (üç yatay çubuk)

• Vites kolu Ayarlar simgesine, ardından hesap > Hesap Doğrulama’ya dokunun

• Tam adınızı girin ve gerekli kimlik formunu sağlayın (örneğin, devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimlik).

Instagram, kimin halka mal olmuş, yıldız veya küresel marka olmaya uygun olduğunu belirlemenin onlara bağlı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Instagram’da ünlü olmak o kadar da zor değil. Sadece Yönergeleri gözden geçirin ve tamamlayın. Başvuruda bulunamaz ve otomatik olarak ünlü olmayı ve doğrulanmayı bekleyemezsiniz.

Belirli gereksinimler

Instagram, bir hesabın doğrulanması için genel koşulları tanımlar:

• Gerçek: Hesap, gerçek bir kişi, kayıtlı şirket veya tüzel kişi olmalıdır.

• Benzersiz: Hesabınız, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Dile özel hesaplar dışında, kullanıcı veya şirket başına yalnızca bir hesap kontrol edilebilir. Instagram kamu yararına hesapları kontrol etmiyor

Takipçi ve Etkileşim Oluşturun

Açıkçası, internette ünlü olmanın sırrı gerçek bir influencer olmaktır. Bu, size katılmak isteyen birçok kişiye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Daha spesifik olarak, sizinle bağlantı kurabilen ve gönderileriniz ve durumunuzla iletişim kurabilen takipçiler istiyorsunuz. İzleyicilerle iyi etkileşime sahip diğer Instagramcılarla işbirliği yaparak Instagram’da daha fazla takipçi kazanabilirsiniz .

Ana ön koşul, nişinizi tanımlamaktır. Herkese hitap etmeye çalışarak daha fazla hayran kazanacaksınız gibi görünse de, etkileşiminizi bu şekilde artırmanız pek mümkün değil. Bu, eski deyim olan “Jack ve Master of none” ifadesinin geçerli olduğu bir alandır. Favori tema alanınızdaki deneyiminiz için farkındalık geliştirmeniz gerekir.

Çapraz Tanıtım

Instagram’da veya başka bir ağda takibinizi oluşturmanın bir yolu, her iki sosyal ağ profilinizi de desteklemektir. Bu şekilde, Instagram takipçileriniz sizi YouTube’a eklemeyi seçebilir, Twitter takipçileriniz Facebook profilinize kaydolabilir, Facebook takipçileriniz Instagram’da size katılabilir vb.

Çok çeşitli sayfalarda maruz kalma oluşturarak, daha çok bir İnternet yıldızı ve Instagram kimlik doğrulamasını hak eden biri olarak görülme olasılığınız artar.

Gönderilerinizi Kişiselleştirin

Instagram’ın seçilen hesapları incelemesinin nedeninin, gerçek tanınmış kişilere, ünlülere veya çok uluslu markalara ait resmi hesaplar olduğundan emin olmak olduğunu unutmayın. Bu nedenle, hesabınızın, adınızı veya buna benzer herhangi bir şeyi kullanmak isteyebilecek başka bir kişiden herhangi bir şekilde farklı olduğundan emin olmalısınız.

Bloglarınıza kişilik getirmelisiniz. Sadece evlerin veya manzaraların resimlerini paylaşırsanız, değer katmazsınız. Aslında hiçbir şekilde etkili değilsiniz. Kendinizi modayı etkileyen biri olarak tanıtıyorsanız, sadece kıyafet görsellerini paylaşmanın bir anlamı yok.

Sonuç

Bazı durumlarda, etkileyicinin adının yanında gördüğünüz mavi kimlik doğrulama işareti bir durum sembolüdür. Bunu yalnızca en ünlü ve başarılı Instagram kullanıcıları görecek. Gerçekte, Instagram’da arama yapmak son derece zor olabilir.

Diğer birçok sosyal ağın eşdeğer statü veya kimlik doğrulama sembolleri vardır. Instagram’ın sahibi olan Facebook’un, sembol olarak mavi bir arka plan üzerinde beyaz bir onay işareti kullanarak bile benzer bir kimlik doğrulama sistemi çalıştırması şaşırtıcı olmamalıdır. Twitter, 2009’dan beri Profil Doğrulama Sistemini çalıştırıyor. Pinterest ayrıca ünlü ve etkileyici profillerini de kontrol etti.

Leave A Comment