Uncategorized oiyioiyi  

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Girersiniz?

Instagram Keşfet Sayfasına Nasıl Girersiniz?

İşletmeniz için bir Instagram hesabı işletmek, eğlenmekten daha fazlasıdır. İster multi milyon dolarlık bir şirket, ister yerel bir mağaza işletiyor olun, yeni bir kitleye ulaşmak, daha fazla takipçi kazanmak ve daha fazla satış yapmak istersiniz. 

Neyse ki Instagram Keşfet sayfası, işletmenizi henüz takip etmeyen ancak muhtemelen yaptığınız işi sevecek kullanıcılara ulaşmanın etkili ve ücretsiz bir yoludur. Her ay Keşfet’i kullanan %50’den fazla (veya 500 milyon) Instagram hesabı ile bu, işletmenizin daha fazla müşteri kazanması için büyük bir potansiyeldir. 

Bu gönderide, işletmenizin Instagram Keşfet sayfasında neden görünmesi gerektiğine ve buna nasıl ulaşılacağına ilişkin daha ayrıntılı bilgi vereceğim. 

Hadi başlayalım. 

Neden Instagram Keşfet sayfasına girmelisiniz?

Keşfet sayfası “Popüler” sayfa olarak başladı. Ardından, yalnızca yüksek etkileşime sahip popüler hesaplar bu sayfada yer alma şansına sahipti. 

Ne yazık ki, çoğu zaman Popüler sayfası ne kullanıcılarla alakalı ne de işletmeler için faydalı olmuştur. Keşfet’e girer. 

Artık her Instagram kullanıcısı, Instagram’daki etkinliklerine ve muhtemelen sevecekleri konulara göre öneriler alabilir. 

Bunu akılda tutarak, işletmenizin Instagram Keşfet sayfasına girerek elde edebileceği faydalar nelerdir? 

 • Yetenek Yüksek oranda hedeflenmiş kitleye ulaşmak için: “Kablolu Instagram Explore adında bir sebebi var web’de Realest yer .” Keşfet sayfasında, her şey kişiselleştirme ve alaka düzeyi ile ilgilidir. Bu nedenle, Keşfet’te elde ettiğiniz tüm görüşler, markanıza ve hakkında yayınladığınız konulara ilgi duyması muhtemel kullanıcılardan gelir. 
 • Marka bilinirliğini artırma fırsatı: İnsanlar ayakkabı satın almaya ihtiyaç duyduklarında, zaten bildikleri ayakkabı markalarını düşünürler. Instagram Keşfet sayfasında görünmek, daha fazla potansiyel müşterinin markanızı ve sunduğunuz benzersiz avantajları tanıması anlamına gelir. 
 • Daha fazla takipçi ve müşteri kazanma şansı daha yüksektir: Konunuzla ilgilenen kullanıcıların gönderilerinizle etkileşim kurması ve hesabınızı takip etmesi muhtemeldir. Aynı şekilde, bu kullanıcılar ürünlerinizi satın almak için Alışveriş gönderilerinizi Keşfet’te bulabilir. 

Instagram Keşfet sayfası nasıl çalışır?

Instagram Keşfet sayfasını Instagram beslemesinden veya aramasından farklı kılan nedir? Bunu anlamak, sayfada yer alması muhtemel gönderiler oluşturmanıza yardımcı olabilir. 

Keşfet ile ilgili içerik sağlamak için Instagram, algoritmasını etkileşime girdikleri gönderiler ve takip ettikleri hesaplar aracılığıyla her kullanıcının ilgi alanlarını anlamak için eğitir. Bu nedenle, her kullanıcı benzersiz bir Keşfet sayfası görür. 

Ayrıca, kullanıcının faaliyetleri değiştikçe bu sayfa da değişir. Ayrıca Instagram, bir kullanıcının etkileşimde bulunduğu hesapların eylemlerini de dikkate alır. 

 

Örneğin, güzellik alanındaki bir influencer, güzellik ürününüzle ilgili bir Instagram gönderisini beğenirse veya yorum yaparsa, onların ilgili takipçilerinin Gönderinizi Keşfet sayfalarında görmeleri olasıdır. 

Bir kullanıcının ilgi alanlarına göre Instagram, birçok tohum hesabı seçer. Bu hesaplardan Instagram, farklı kriterlere göre kullanıcı için en alakalı olanı sıralayacaktır. Ardından, kullanıcı bu hesaplardan içerik parçalarını görecektir. 

 

Çeşitliliği sağlamak için Instagram genellikle bir hesaptan bir kullanıcıya bir gönderi gösterir. Bu, bir kullanıcı Keşfet’te yayınlarınızdan birini gördüğünde, yakında başka bir gönderi görme olasılığının düşük olduğu anlamına gelir. 

Şu anda Instagram Keşfet sayfası IGTV videolarını, hikayelerini, alışveriş gönderilerini ve Instagram videolarını ve resimlerini görüntüler. Ayrıca, bir kullanıcının Keşfet’te gördüğü gönderiler, henüz takip etmedikleri hesaplardandır. 

Özetle, Instagram Keşfet sayfası, her kullanıcıya sevdikleri şeyleri bulabilmeleri ve yeni ilgi alanları keşfedebilmeleri için kişiselleştirilmiş öneriler sunmaya çalışır.

Örneğin, Keşfet sayfamda Arturo Vidal’dan bir gönderi var:

 

Bu gönderi, izlediğim videolara dayanmaktadır. Yeterince komik, futbolcu Lionel Messi’den Arturo Vidal’ın yer aldığı ve etiketlendiği bir hikaye izlediğimi hatırlıyorum. 

Instagram Keşfet sayfasına nasıl girersiniz?

Instagram Keşfet sayfasında görünerek işletmenizin elde edeceği faydaları ve sayfanın nasıl çalıştığını açıkladıktan sonra, Keşfet sayfasında nasıl öne çıkarsınız? 

İşletmenize en iyi şansı vermek için bu 10 hayati ipucunu izleyin. 

1. Kitlenizi anlayın

Instagram’ın algoritmasının her kullanıcının tercihlerini anlamayı amaçladığı göz önüne alındığında, mümkün olan en iyi gönderiyi oluşturmak için kitle araştırması hayati önem taşımaktadır. Süreci etkili kılmak için bir Instagram kişiliği oluşturun. 

Bu, aşağıdaki gibi ayrıntıları içerir:

 • İsim Soyisim
 • Yaş
 • Cinsiyet 
 • yer
 • ilgi alanları 
 • Gelir
 • Acı noktaları 
 • hırslar
 • Hobiler
 • sevmedikleri

Kitle araştırmanıza yardımcı olabilecek kullanışlı bir araç Facebook Audience Insights’tır . 

 

Tek yapmanız gereken hedef kitleniz hakkında birkaç ayrıntı girmek ve Facebook veri tabanından daha fazlasını sağlayacaktır. 

Bu ayrıntıları ve daha fazlasını bir belgede yakalayarak, ideal hedef kitlenizin yankı uyandırabileceği Instagram gönderileri oluşturmak daha kolay hale gelir. Sonuç olarak, takipçileriniz gönderilerinizle daha fazla etkileşime girecek. 

Bu, Instagram’dan gönderilerinizi Keşfet’teki takipçileriniz gibi daha fazla kullanıcıya göstermesini ister. Ayrıca, nişinize ilgi duymaya başlayan kullanıcılara ulaşabilirsiniz. 

2. Tutarlı bir marka sesiyle Instagram içeriğini paylaşın

Bugün futbol, ​​yarın güzellik ve ertesi gün fitness hakkında gönderi yaparsanız, Instagram Keşfet sayfasında görünme şansınız yok denecek kadar azdır. Bunun nedeni, Instagram’ın tek tek gönderilere bakmak yerine tüm hesabı dikkate almasıdır. 

Facebook , Instagram Explore ile ilgili bir Facebook blog gönderisinde , “medya düzeyinden ziyade hesap düzeyindeki bilgilere odaklanan bir erişim hattı oluşturduklarını” açıkladı.

Ortalama bir Instagram kullanıcısı gönderilerinizi incelerse, hesabınızın hangi konuyla ilgili olduğunu söylemek kolay mı? Biyografini kontrol etmeden bile mi? 

Instagram algoritması daha çok, bir kullanıcının şu anda etkileşimde bulunduğu şeye topikal olarak benzeyen hesaplara odaklanır. Bu nedenle, daha kolay sınıflandırma için işletmenizin konuyla ilgili kalması, tutarlı hashtag’ler kullanması ve nişlerindeki diğer hesaplarla bağlantı kurması gerekir.

Sonuç olarak, gönderileriniz, bu konuyla ilgilenen kullanıcılara Keşfet’te gösterilebilir. Örneğin, Keşfet sayfamda görünen bir hesap:

 

Bu hesap, gönderilerinin yalnızca Nijeryalı müzisyen Wizkid’e odaklandığı noktaya geldi. 

3. İlgi çekici videolar oluşturun

Instagram başlangıçta resimler için popüler olsa da, videoların popülaritesi giderek artıyor. Yıllar geçtikçe video içeriğine olan talebin arttığı düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değil. 

Örneğin, bir HubSpot araştırmasında, tüketicilerin %54’ü markalardan video bekliyor . Videoları Instagram’da daha da ileriye taşımak için sosyal medya ağı, Keşfet akışına IGTV ve hikayeler ekledi. 

Leave A Comment