İnstagram takipçi satın al oiyioiyi  

Instagram Mesajları Nasıl Silinir: Bilmeniz Gerekenler

Instagram Mesajları Nasıl Silinir: Bilmeniz Gerekenler

2010’da ilk piyasaya sürülmesinden bu yana Instagram, uygulamanın sürekli yenilik ve hızla gelişme yeteneği sayesinde Snapchat, hatta Twitter gibi zorlu rakipleri geride bırakarak istikrarlı ve emin bir şekilde popülerlik kazandı. Instagram’ın bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, mobil cihazlarda mükemmel şekilde çalışmasıdır.

(Bazılarınız, uygulamanın neden tam masaüstü özelliklerine sahip olma zahmetine girmediğini merak ediyor olabilir. Bu bir bakıma mantıklı çünkü Instagram, işte veya iş yerindeyken günlük hayatınızın anlık fotoğraflarını ve video kliplerini paylaşmanız için tasarlandı. Instagram, anı paylaşma sosyal medya ağı olarak oluşturuldu. Amacı, anları yaşarken paylaşmaktı. Bu tür bir yakınlığın sadece akıllı telefonlarınız aracılığıyla mümkün olması amaçlanmıştır. .)

Temel olarak Instagram, o anki fotoğrafların paylaşımını uygun, anında ve son derece eğlenceli hale getirir. Daha sonra tartışacağımız gibi, iletişimi de son derece uygun hale getirir.

Gerçi işler her zaman böyle değildi.

Büyük Değişim

Instagram’ın emekleme döneminde öncelikle bir fotoğraf paylaşım platformu olduğunu hatırlamakta fayda var. Aslında, o zamandan beri tartışmasız en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması haline geldi.

Bununla birlikte, yıllar içinde, IG Stories ve Direct Message gibi tanıtıldığından beri popüler hale gelen daha fazla özelliği genişletti ve içeriyordu.

Instagram DM (Doğrudan Mesaj) gelen kutusunun temel olarak nasıl göründüğü. Arkadaşlarınızla önceki paylaşımlarınızı görmek istiyorsanız, kullanışlı arama çubuğu aracılığıyla mesajları ve kullanıcıları arayabilirsiniz.

Evet, artık Instagram’da mesajlaşabilir ve sohbet başlatabilirsiniz! Tüm Instagram deneyimi artık yalnızca fotoğraf ve video göndermekle sınırlı değil. Arkadaşlarınızla bire bir sohbet edebilir, hatta Facebook’ta olduğu gibi aynı anda birden fazla kişiye doğrudan mesaj gönderebileceğiniz gruplar oluşturabilirsiniz. Bazılarına garip gelebilir, ancak Instagram aslında birçok kullanıcı için, özellikle de Instagram’ı işletmeleri için sıklıkla kullanan genç kalabalık ve girişimciler arasında, go-to-anlık mesajlaşma hizmeti haline geldi.

Ama diyelim ki dağınık Instagram gelen kutunuzu düzenlemek ve daha eski ve daha az önemli mesajlardan bazılarını kaldırmak istiyorsunuz, bu mümkün mü?

Tabiki öyle!

Peki, Instagram’daki mesajları ve konuşmaları nasıl silersiniz? Peki, aslında oldukça basit! Tabii ki önce telefonunuzda veya tabletinizde Instagram’ı açmanız gerekiyor. Ana ekranınızda bulunan pembe, turuncu, sarı ve mor kamera simgesidir. Android kullanıyorsanız, uygulama çekmecenizi kontrol edin.

Sonraki adımlar, Instagram’ın doğrudan mesaj gelen kutusundan neyi silmek istediğinize ve ne kadarını silmeye çalıştığınıza bağlı olacaktır.

Gelen Kutunuzdaki Dağınıklıktan Tek Tek Kurtulun

Ya yalnızca belirli mesajları silmek, ancak tüm konuşmayı silmek istemiyorsanız?

Diyelim ki geri almak istediğiniz bir mesaj gönderdiniz – duygularınızın zirvesindeyken veya arkadaşlarınızla bir gece sarhoş olduktan sonra veya yanlışlıkla eski bir sevgiliye gönderilen utanç verici bir ölümsüz aşk ilanı mı?

Instagram’ın birkaç yıl önce Göndermeyi İptal Etme özelliğini sessizce tanıttığı için teşekkürler. Evet, doğru duydunuz! Instagram’da bir mesajı “göndermeyi iptal edebilir” veya silebilirsiniz! Hiç şüphe yok ki, özellikle bir hevesle veya çok duygusal olduğunuzda mesaj göndermek için yazıyorsanız, oradaki en iyi mesajlaşma özelliklerinden biri. Ancak, diğer kullanıcı mesajınızı siz silmeden önce görmüşse, sonunda silmekten başka yapabileceğiniz bir şey yoktur.

Geri dönersek, bir Instagram doğrudan mesajını silmek (veya “göndermeyi iptal etmek”) istiyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. Gelen kutusu simgesine dokunun. Ekranınızın sağ üst köşesindedir. Okunmamış mesajınız yoksa küçük bir kağıt uçağa benziyor. Okunmamış mesajlarınız varsa, simge içinde okunmamış mesajların sayısı olan pembe bir dairedir.
 2. Birine gönderdiğiniz mesajı tutun.
 3. İletiyi Gönder’i seçin.

Instagram’da utanç verici mesajları silmek artık çok kolay!

Bu Nasıl Çalışır?

Bu, hem siz hem de alıcı için mesajı sanki hiç orada bulunmamış gibi siler. Daha sonra pişman olabileceğiniz veya utanabileceğiniz bir mesaj gönderirseniz, kişi görmeden önce onu silebilirsiniz. Talihsiz bir şans eseri, diğer kullanıcı mesajınızı zaten okuduysa, mesajı aldığına dair hafızasını tamamen silemezsiniz, mesajın ekran görüntülerini açıkça silemezsiniz, ancak en azından her seferinde küskün hissetmeyi bırakabilirsiniz. konuşmalarına bak.

Ancak Instagram’da direkt mesajları silme konusunda oldukça can sıkıcı bir durum var ne yazık ki, tek seferde tek tek mesajları silmenin bir yolu yok, bu yüzden her mesaj için acı verici bir şekilde yapmanız gerekecek.

Tek Bir Kişiden Aldığınız Tüm Mesajları Silme

Artık, bir kişiden gelen tüm doğrudan mesajları silebilir ve ayrıca mesajların tüm kopyalarını silebilirsiniz. Ancak, bu adım bazıları için biraz fazla sert olabilir çünkü bunu yapmanın tek yolu onları engellemektir.

Evet, her iki kullanıcının da gelen kutusundaki tüm mesajları kaldırmanın tek yolu, sohbet ettiğiniz kişiyi engellemektir. Bu, ikinizin de konuşmayı göremeyeceğinden emin olmanın tek kusursuz yolu.

Bu oldukça sert adımı yapmak ironik bir şekilde hızlı ve kolaydır. Engellemek istediğiniz kişinin profiline gidin, ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve ardından Engelle’ye dokunun. 

Birbirinize gönderdiğiniz tüm mesajları silmenin yanı sıra, bu kişiden gelen tüm beğeni ve yorumları da silecektir. Onları Instagram’da engellemek, Facebook’ta kullanıcıları engellemekle aynıdır, bunu yapmak artık onlarla hiçbir şey yapmak zorunda kalmamak anlamına gelir. Bu nedenle, bağlarınızı koparmak istediğiniz biriyle olan tüm mesajları gerçekten silmek istiyorsanız ve sizinle tekrar iletişim kurmasını istemiyorsanız, gidilecek tek kesin yol budur.

Tüm Konuşmaları Gelen Kutunuzdan Nasıl Silinir?

Tüm konuşmaları tek bir temiz taramada silebilirsiniz. Bu, silme işlemini mesaj başına değil, konuşma başına yalnızca bir kez tekrarlamanız gerekeceği anlamına gelir. Sıkıcı olabilir, ancak her seferinde bir mesaj yapmaktan biraz daha uygundur.

Tüm bir konuşmayı silme adımları şunlardır:

 1. Ana ekranınızın sağ üst köşesindeki gelen kutusu düğmesine dokunun.
 2. Silmek istediğiniz konuşmayı seçin. Sola sürükleyin.
 3. Sil’e dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, konuşma gelen kutunuzdan silinecektir. Ancak, diğer kişinin konuşmanın tamamına erişmeye devam edeceğini unutmayın. Onların kopyasını silemezsiniz, sadece sizin!

Şimdi, ihtiyacınız olan şey yalnızca belirli konuşmalardan kurtulmaksa, tüm DM gelen kutunuzda gezinmek yerine bu konuşmaları bulmak için (yine Facebook’ta olduğu gibi) Arama işlevini de kullanabilirsiniz. Onunla yaptığınız görüşmeyi bulmak ve silmek için ekranınızın üst kısmındaki arama çubuğuna kişinin adını yazabilirsiniz.

Sen Sil Can Sizin Of All Aynı Anda Instagram Mesajları Ve Sohbetler?

Artık Instagram’ı mesajlaşma için kullanabilmenize rağmen, gerçekten doğrudan mesajlar için tasarlanmamıştır ve bu, DM gelen kutunuzu yönetme seçeneklerinin neden örneğin Facebook’taki kadar kapsamlı olmadığını açıklar.

Gelen Kutunuz, ailenizden, arkadaşlarınızdan, iş arkadaşlarınızdan veya spam ve dolandırıcılar tarafından gönderilen şüpheli bağlantılardan gelen karmakarışık mesajlarla (ve bunu hızlı bir şekilde yapabilir) bir kez darmadağın olduğunda, onu geri almak biraz acı vericidir. ideal gıcırtılı temizliğiniz.

Ne yazık ki, Instagram hala tüm mesajlarınızı bir kerede silmeyi desteklemiyor ve sadece bu özelliği yakında ekleyebileceklerini umabiliriz!

Otomatik Tıklayıcıyı Kullanarak Android’deki Tüm Mesajları Silme

Daha önce de belirtildiği gibi, Instagram’ın Instagram’daki tüm mesajları ve konuşmaları silmenizi sağlayacak resmi bir yolu yoktur. Ancak, bir Android kullanıcısıysanız, Otomatik Tıklama adlı bir araçla Instagram’daki tüm mesajlarınızı silmenin bir yolu var.

Android için Otomatik Tıklayıcı, Android’inizdeki herhangi bir uygulamada veya ekranda tekrarlanan dokunmaları ve kaydırmaları otomatikleştirmenize olanak tanıyan bir araçtır ve yalnızca Instagram için değildir. Süreç ilk başta biraz sıkıcı ve göz korkutucu görünebilir, ancak zamanla alıştığınızda, çeşitli çevrimiçi kılavuzlarda belirtildiği gibi tüm süreç oldukça kolay hale gelir.

Adımlar:

 1. Instagram uygulamasını cihazınızdan başlatın.
 2. Otomatik Tıklama uygulamasını başlatın.
 3. Çoklu Hedef Modu altında “Etkinleştir”e dokunun. Bunu yapmak, dokunuşlar arasında bir gecikmeyle birden fazla dokunma noktasına sahip olmanızı sağlar.
 4. Instagram’da Direkt Mesajlar ekranınıza gidin, ardından bir kaydırma noktası, içinde 1 bulunan bir daire oluşturmak için yeşil “+” sembolüne dokunun ve basılı tutun.
 5. Kaydırma noktasını DM’lerinizdeki ilk konuşmaya sürükleyin, ardından ikinci daireyi ilk dairenin içine taşıyın. Bunu yaparken, Otomatik Tıklayıcıya dokunup basılı tutması talimatını veriyoruz.
 6. Bu kaydırma için ayarlar iletişim kutusunu açmak için daireye dokunun; gecikmeyi 1000 milisaniyeye ve kaydırma süresini 1000 milisaniyeye ayarlayın.
 7. Instagram’da, sonraki dokunuşları nerede yapacağınızı görebilmeniz için işlemi gerçekten ilerletmek için ilk konuşmaya basın. Bağlam menüsünün göründüğünü göreceksiniz. Ardından, bir dokunma noktası eklemek için “+” simgesine dokunun ve dokunma noktasını bağlam menüsünün “Sil” yazan satırına sürükleyin. Bu nokta 2 olacak ve daire içinde 2 olacak.
 8. Instagram’da işlemi tekrar ilerletmek için silme satırına dokunun. Daha sonra silme onayı menüsü açılır. Dokunma noktası 3 oluşturmak için “+” simgesine dokunun ve dokunma noktasını uygun noktaya sürükleyin.
 9. Bu noktada bu konuşmayı silmemek için İptal’e basın.
 10. Dişli simgesine dokunun ve bu dokunma komut dosyasına (yapılandırma) bir ad verin. Komut dosyasını kaydedin ve şimdi bu komutu otomatik olarak ve herhangi bir insan hatası olmadan yüzlerce veya binlerce yineleme için tekrar tekrar çalıştırabilirsiniz.
 11. Komut dosyanızı yürütmek için mavi Çalıştır okuna basın.

Yararlı bir ipucu: Otomatik Tıklama uygulaması arayüzünü, Otomatik Tıklama uygulaması ana ekranında devre dışı bırakarak kapatabilirsiniz.

Kullanmayı denedikten sonra, Auto Clicker’ın son derece güçlü ve çok yönlü bir teknoloji olduğunu ve Instagram’ın ötesinde birçok şekilde kullanabileceğinizi anlayacaksınız. Onunla oynamayı deneyin ve birçok kullanımını ve bu güçlü ücretsiz programın sağladığı birçok olanağı keşfedeceksiniz.

Sonuç

Şu anda, Instagram’ın doğrudan mesaj gelen kutusundan mesajları silmek için mevcut tüm seçenekler bunlar. Toplu seçim seçeneğine sahip olmak kesinlikle uygun olsa da, Instagram özelliği henüz sağlamadı ve sadece (yakın!) gelecekte sağlayacağını umabilirdik. Gelen kutunuzu kısa süre içinde boşaltmayı planlıyorsanız ve ne yazık ki uzun bir konuşma listesini gözden geçirmeniz gerekiyorsa, bu noktada gerçekten yapabileceğiniz tek şey, süreç sıkıcı ve zaman alıcı olduğu için biraz sabırlı olmaktır.

Belirli kişilerle aranızda yapılan tüm mesajların iyiye gittiğinden emin olmak istiyorsanız, bunu yapmanın tek yolu onları engellemektir. Son olarak, Instagram doğrudan mesajlarının silinmesini otomatik hale getirebilirsiniz, ancak şimdilik uygulama yalnızca Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu uygulama, tek seferde tüm konuşmaları olmasa da daha fazlasını silebilmeniz için manuel silme hızını artırır.

Ve gitmeden önce, göndereni tanımıyorsanız ve gönderilen bağlantı yarım yamalaksa, bir Instagram doğrudan mesajındaki (veya bu konuda herhangi bir mesajlaşma veya posta platformundaki) bir bağlantıya asla dokunmayın veya tıklamayın! Tıklamadan önce düşünmek sizi çevrimiçi evrendeki pek çok beladan kurtarabilir!

Leave A Comment