Uncategorized oiyioiyi  

Instagram Altyazılarında Emoji Kullanmak İçin En İyi 3 Uygulama

Instagram Altyazılarında Emoji Kullanmak İçin En İyi 3 Uygulama

Emojiler, altyazılarınıza görsel ilgi katmanın harika bir yolu olabilir, ancak görme engelli veya görme engelli kullanıcılar için içeriğinizin netliği üzerinde büyük bir etkisi olabilir .

Ekran okuyucular, her zaman anlaşılması en kolay olmayan meta açıklamalarını yüksek sesle okuyarak emojileri “çevirir”.

unu akılda tutarak, altyazılarınızda emojileri nasıl ve ne zaman kullandığınızı düşünmeye değer. İşte başlamanıza yardımcı olacak 3 ipucu:

1. İpucu: Emojileri Ölçülü Kullanın

Emojilerle aşırıya kaçmak çok kolay.

Ancak, gören kişilerin emojileri saniyeler içinde tüketmesi kolay olsa da, ekran okuyucu kullanıcısı çok daha yavaş bir deneyime sahip olacaktır.

@blinddad_uk’ın yaratıcısı Dr. Amit Patel, bunun nasıl sinir bozucu bir kullanıcı deneyimi olabileceğini açıklıyor:

“Birlikte çok fazla emoji varsa, uzun bir cümle olarak okunurlar: tavşan-köpek-pati izleri-gülenyüz-gülen ağlayanyüz-başparmak yukarıya. 

“Söylemeye gerek yok, emojilerin büyük bir hayranı değilim!”

2. İpucu: Emoji Açıklamalarını iki kez kontrol edin

Her emoji, düşündüğünüzü düşündüğünüz meta açıklamaya sahip değildir. Aslında bazıları oldukça şaşırtıcıdır.

arklı platformlarda ve cihazlarda değişiklik gösteren açıklamaları ve görünümleri olan emojiler de vardır.

Örneğin, ev emoji simgelerinden biri , kullanıcının nerede ve nasıl görüntülendiğine bağlı olarak Abandoned House , Old House , Haunted House ve Derelict House olarak bilinir .

İçeriğinizde kullandığınız emojilerin açıklamasını bir kez daha kontrol etmek istiyorsanız, emojipedia.org web sitesi mükemmel bir kaynaktır .

Emojipedia, platformlar ve cihazlar arasında farklı görünümleri ve açıklamalarıyla birlikte bilinen her emojiyi listeler ve bu da onu içerik oluşturucular için yararlı bir kaynak haline getirir.

3. İpucu: Emojileri Başlığınızın Sonuna Yerleştirin

Son olarak, Instagram altyazılarınızda emojileri nereye yerleştireceğinizi düşünmek iyi bir fikirdir .

Ekran okuyucular, emojileri altyazının olduğu her yerde “çevirir” ve bu da görme engelli kullanıcılar için akışı gerçekten bozabilir.

Altyazılarınızın tamamı yerine sonuna emojiler ekleyerek, altyazılarınızın tüm izleyiciler için kolayca takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram’da 1 milyardan fazla global kullanıcıyla , içerik oluşturucuların gönderilerinin yayında öne çıkmasını sağlamak için mümkün olan her şeyi yapmak istemeleri anlaşılabilir.

Ancak, ekran okuyucu dostu erişilebilir içerik oluşturmak Instagram kullanıcıları için birinci öncelik olmalıdır.

Sonuçta kapsayıcı içerik, daha fazla insanın ona erişebileceği ve tüketebileceği anlamına gelir; bu da daha yüksek etkileşim, yeni takipçiler ve Instagram’daki herkes için genel olarak daha iyi bir deneyim ile sonuçlanabilir.

 

 

Leave A Comment