Uncategorized oiyioiyi  

Instagram varlığınızı artırmanın 5 yolu

Instagram varlığınızı artırmanın 5 yolu

nstagram, günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Dünya çapında bir milyar insan üzerinde aktif ve günlük olarak kullanıyor. Varlığından sadece on yıl sonra internetin en büyük üçü arasında yer alıyor. Hızlı büyümesinin birçok nedeni var. Görsel içeriğin ayrıcalıklı olması bunlardan biridir. İnsanlar günlük hayatlarının fotoğraflarını ve videolarını yükler ve kendilerininkileri de görmek için başkalarını takip eder.

Ancak, başkalarının hayatlarından haberdar olmaktan daha fazla amacı vardır. Birçok kişi ve marka bunu pazarlama amacıyla kullanır. Bazıları da bu sayede ünlü olmak istiyor. Tüm bunların mümkün olması için, güçlü bir Instagram varlığına ve hayran takibine sahip olmanız gerekir .

IG varlığınızı artırmanın ve daha büyük şeyler için sabırsızlanmanın 5 yolu:

Trendleri Takip Edin

İçeriğinize yapabileceğiniz en kötü şey modası geçmiş olmaktır. Dünya hızla ilerliyor ve internet ve trendi de öyle. Zamanını doldurmuş bir trende bağlı kalmak daha kolay.

Bununla birlikte, bir de iyi haber var. Bu kadar çok trend devam ederken, fikirleriniz asla tükenmez. İnternette neler olup bittiği konusunda kendinizi güncel tutarsanız, orijinal ve yaratıcı içerik oluşturmak için bunu kullanabilirsiniz. İnternet kültürünün yanı sıra Instagram trendlerinin kendisinden de yardım alabilirsiniz.

Ayrıca içeriğinize çeşitlilik getirmelisiniz. Instagram’ın herkese ücretsiz olarak sunduğu Hikayeler, Öne Çıkanlar, IGTV, Anketler vb. farklı yayın özelliklerinden faydalanmakta fayda var.

Hashtag’leri Doğru Şekilde Kullanın

Hashtag’ler, herkesin Instagram varlıklarını artırmak için kullanabileceği ve kullanması gereken başka bir ücretsiz özelliktir. Twitter tarafından popüler hale getirilerek, Instagram’ın işlevselliğinin ayrılmaz bir parçası haline geldiler. Hashtag’ler, insanların gönderilerini ilişkilendirebilecekleri konulardan başka bir şey değildir. Ayrıca, aynı hashtag’lere sahip gönderilerin tümü tek bir yerde bulunabilir.

Örneğin, bir fotoğraf hashtag’iyle tıklanmış bir fotoğraf gönderirseniz, fotoğraf hashtag’ini tıklayan bir kullanıcıya gösterilebilir. Hashtag’ler hesabınızın görünürlüğünü bu şekilde sağlar ve erişiminizi artırır. Bir gönderide maksimum 30 anahtar kelimeye izin verilir, ancak hepsini kullanmamanız önerilir. Çok fazla etiket sadece çekici görünmekle kalmaz, aynı zamanda istediğiniz şekilde çalışabilir. Ayrıca kendi hashtag’lerinizi de oluşturabilirsiniz.

Kitlenizle Etkileşime Geçin

Kitlenizi büyütme en iyi yolu , mevcut kitleyi muhafaza geçer. Varlığınızın ağızdan ağıza büyümesine ve hesabınızın Instagram takipçilerine önerilmesine yardımcı olabilirler.

Kitle etkileşimi, kitleyi elde tutmanın mükemmel bir yöntemi olabilir.

Etkileşim, bunu yapmanız için birçok farklı seçenek sunduğundan Instagram aracılığıyla oldukça kolaydır. QnA oturumunu gönderilerde veya hatta canlı video oturumlarında tutabilirsiniz. Instagram, bir izleyicinin videoya katılmasına izin vermenize bile izin verir ve ayrıca daha fazla video görüntüleme ile instagram hesap etkileşimlerinizi iyileştirmenize yardımcı olur . Ardından, önemli müşteri geri bildirimlerini alabileceğiniz Anketler var.

Onlara notlar verebilir veya yarışmalara ve eşantiyonlara ev sahipliği yapabilirsiniz. Direkt Mesajlarına yanıt vermek, başka bir harika etkileşim aracıdır.

Ücretli Reklamlar

Reklamlarla çevrili büyüdük. Televizyondan radyoya ve dışarıdaki büyük reklam panolarına kadar, reklamcılık 18. yüzyıla kadar uzanan eski bir kavramdır. Sürekli olarak gelişti ve internet pazarlaması yeni büyük şey. Instagram, hesabınızın performansını artırmanıza yardımcı olmak için küçük bir ücret karşılığında Reklamlar sunar. Tercihlerinize göre hedefleyebileceğiniz daha fazla insana ulaşmanızı sağlarlar. İçeriğiniz, sunduğunuz ürünle ilgili olacağını düşündüğünüz hedef kitleye tam olarak ulaşacaktır.

Diğer bir reklam türü, etkileyiciler aracılığıyla ücretli promosyonlardır. Influencerlar, büyük hayran takipçisi olan ünlü çevrimiçi figürlerdir. Onlardan bir selam, Instagram hesabınızın büyümesine yardımcı olacak kesin.

Beğeni ve Takipçi Satın Alın

Size istenen sonuçları vermede hiçbir şey başarılı olmazsa, bazı güvenilir satış noktalarından Instagram beğenileri ve takipçileri satın alabilirsiniz. Tüm süreç sadece yasal değil, aynı zamanda etik. Bazıları, kendilerinin veya hesaplarının bu nedenle belaya girebileceğini veya dolandırılabileceğini düşünüyor. Bu, yalnızca gölgeli bir web sitesine yatırım yaparsanız olur.

Size sorun çıkarmayacak gerçek Instagram takipçileri ve beğenileri satın almak istiyorsanız Viralyft , GetViral, Likes.io, Venium, StormLikes gibi isimlere güvenebilirsiniz . Bu hizmetleri satın aldığınızda hesabınızın görünürlüğünü artırır ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak. Sonuç olarak, ödemediğiniz organik beğeniler ve takipçiler almaya başlarsınız.

Sonuç

Beğeniler ve takipçi satın almak çoğu kişi tarafından genellikle sahtekarlık olarak görülse de durum böyle değil. Yukarıda bahsedilen sitelerden Instagram beğeni ve takipçi satın aldığınız sürece paranız, bilgileriniz ve hesabınız her zaman güvende olacaktır.

Instagram, son birkaç yılda kesinlikle bir sosyal medya devi haline geldi. Birçok ünlü buraya kaymış ve birçok kullanıcı da ünlü olmuş. O kadar basit olmasa da, Instagram bunun gerçekleşmesi için daha fazla şans sağlıyor. Bu nedenle birçok marka ve gelişmekte olan influencer bu platformu tercih ediyor. Yeni başlayan biri olsanız bile burada bahsedilen bu 5 yöntem ile Instagram’da kolayca iz bırakabilirsiniz.

Leave A Comment