İnstagram takipçi satın al oiyioiyi  

Instagram’da Başkasının Hikayesini Nasıl Paylaşırım?

Instagram’da Başkasının Hikayesini Nasıl Paylaşırım?

Instagram Hikayeleri yalnızca kısa bir süre görünür. Başka bir kişinin orijinal içeriğini paylaşmayı veya retweetlemeyi kolaylaştıran diğer sosyal medya platformlarının aksine, Instagram biraz daha zor.

Ancak, birinin Instagram Hikayesinden yeterince hoşlanıyorsanız, diğer arkadaşlarınıza ve takipçilerinize göstermek isteyebilirsiniz. Bu yazıda, platformda başka bir kullanıcının içeriğini nasıl ve ne zaman paylaşabileceğinizi tartışacağız.

Instagram Hikayesi Nasıl Paylaşılır

Başka birinin Instagram Hikayesini paylaşmanın çeşitli yolları vardır. Ancak bunu yaparken de kurallar vardır. Başlayalım!

Hikayenize Bir Hikaye Paylaşın

Her zamanki gibi, Instagram’da başka birinin Hikayesini paylaşmak kolaydır.

Birinin Hikayesini kendi hikayenize ekleme yeteneği, büyük ölçüde içerik oluşturucunun sizi Hikayesinde etiketleyip etiketlemediğine bağlıdır. Hikayeyi ilk yayınlayan kullanıcı sizi burada etiketlemediyse, Hikayeyi Hikayenize ekleme seçeneği yoktur.

Aşağıda daha fazla seçeneğimiz var ama şimdilik, etiketlendiğinizi varsayarak başka birinin Instagram Hikayesini nasıl paylaşacağınızdan bahsedelim.

 1. Instagram’ı açın ve sağ üst köşedeki mesaj simgesine dokunun.
  1. Hikayede etiketlendiğinizde aldığınız etiketleme bildirimini açın.
  2. ‘Hikayeye Ekle’ye dokunun ve kendi Hikayenize göndermek için ‘Gönder’e dokunun.

  İstediğiniz tüm düzenlemeleri seçin ve ardından normal şekilde yayınlayın. Hikaye, diğerleri gibi kaybolmadan önce 24 saat boyunca profilinizde görünecek.

  Başkasına Hikaye Nasıl Gönderilir?

  Etiketlenmediyseniz, yine de Hikayenizi başka bir kullanıcıya gönderebilirsiniz. Bu, Hikayeyi herkesin görmesi için yayınlamasa da, birkaç arkadaşınıza göstermek istiyorsanız bu yöntem yararlıdır.

  Bunun uyarısı, asıl göndericinin hesabının ‘Genel’ olarak ayarlanması gerektiğidir. Değilse, başka bir kişiye gönderme seçeneğini görmezsiniz.

  Mevcut bir Hikayeyi Instagram’da başka bir kullanıcıya göndermek için şunu yapın:

  1. Ekranınızın üst kısmındaki Öykü’ye dokunun.
   1. Metin kutusunun sağındaki kağıt uçak simgesine dokunun.
   2. Hikayeyi paylaşmak istediğiniz kullanıcıların yanındaki ‘Gönder’e dokunun.

   Hepsi bu kadar. Metin kutusunun yanında kağıt uçak simgesi görünmüyorsa, diğer kullanıcının hesabı muhtemelen özel olarak ayarlanmıştır veya izinleri paylaşıma izin verecek şekilde ayarlamamıştır.

   Instagram Hikayelerini Paylaşın – Harici

   Instagram’ın bir başka şık işlevi, bir Hikayenin bağlantısını harici bir uygulama kullanarak paylaşma yeteneğidir. Örneğin, arkadaşınıza sevimli ya da komik bir Instagram Hikayesi göstermek istiyorsanız, bağlantıyı kopyalayıp ona kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

   İşte nasıl:

   1. Instagram Hikayesine dokunun ve sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun.
   2. ‘Paylaş…’ üzerine dokunun
   3. Bağlantıyı göndermek istediğiniz uygulamayı ve/veya kişiyi seçin.

   Arkadaşınız bağlantıya dokunduğunda; Instagram, onları doğrudan Hikayeye götürerek açılacaktır.

   Hikayelerinizi Herkese Açık Olarak Ayarlama

   Hikayenin Herkese Açık Olması, içeriği yeniden paylaşmanın iki koşulundan biridir. Ayrıca, manuel olarak Özel olarak değiştirmediğiniz sürece varsayılan ayardır. İdeal olarak, hesabınızın mümkün olduğunca çoğunu herkese açık tutmalı ve yalnızca birisiyle sorun yaşıyorsanız gizli kalmalısınız. Aksi takdirde sosyal medyada bulunma nesnesini bozar. Yine de bu senin hesabın, bu yüzden senin için ne işe yararsa onu yapmalısın.

   Herkesin görebileceği bir Genel hesap mevcuttur ve bu hesap, aramada ve önerilen listelerde görünecektir. Gizli hesap yalnızca takip ettiğiniz arkadaşlarınız tarafından görüntülenebilir. Özel bir hesabı görüntüleyebilmeleri için onları takip etmeniz gerekir. Sadece sizi takip etmeleri yeterli değil.

   Hesabınızı herkese açık veya özel olarak ayarlamak için şunu yapın:

   1. Menüyü Instagram’da açın.
   2. Ayarlar’ı ve ardından Gizlilik’i seçin.
   3. Hesap Gizliliği’ni seçin.
   4. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak Özel Hesap veya Genel Hesap’ı seçin.

   Varsayılan olarak, hesabınız Genel olarak ayarlanacaktır, bu nedenle bunu yalnızca özel bir ayara veya bu ayardan değiştiriyorsanız gerçekten yapmanız gerekir.

   Instagram’da biri nasıl etiketlenir

   Birbirlerinin hikayelerini paylaşmanın ikinci temel bileşeni, bunun içinde etiketlenmektir. Şu anda bir Hikayeyi yalnızca etiketlendiğinizde yeniden gönderebilirsiniz. Peki Instagram Hikayelerinde nasıl etiketleyebilirsiniz?

   1. Bir resim, başlıklar, başlıklar, çıkartmalar veya her neyse hikayenizi normal şekilde oluşturun.
   2. Resimde bir boşluk seçin ve kullanıcı adını kullanarak bir @mention yazın.

   Bir Hikayede birden fazla kişiyi etiketleyebilirsiniz ve her biri etiketlendiklerine dair bir bildirim alır. Bu bildirimi engelleyemezsiniz ancak Hikayenizin tekrar yayınlanmasını engelleyebilirsiniz.

   Instagram Hikayelerinizin yeniden paylaşılmasını önleyin

   Başkalarının Hikayelerini yeniden yayınlamak biraz haksızlık olsa da, bunu size yapmalarını engellemek mümkün. Bu, herhangi birinin içeriğinizi yeniden paylaşmasını durduracak şekilde yapılandırabileceğiniz bir gizlilik ayarıdır.

   1. Instagram uygulamasındaki menü simgesini seçin.
   2. Ayarlar’ı ve ardından Gizlilik’i seçin.
   3. Öykü Denetimleri’ni seçin ve Paylaşıma İzin Ver’i kapatın.

   Bu evrensel bir ayardır, bu nedenle, siz değiştirene kadar insanların Hikayelerinizden herhangi birini yeniden paylaşmasını engeller. Kararınızı tersine çevirmek için yukarıdakileri tekrarlayın ve yeniden göndermeyi etkinleştirmek için anahtarı açık konuma getirin.

   İçeriği yeniden yayınlama

   Yeniden gönderme, sosyal medyanın önemli bir yönüdür, ancak dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bunu bir oyun veya flört uygulaması olarak düşünün ve günde veya haftada yalnızca bir veya iki kez kaydırma yaptığınızı hayal edin. İstisnai veya özellikle ilginç bir şey bulana kadar onları yedekte tutun ve yalnızca bunu yeniden gönderin. Çok sık tekrar paylaşın ve yakında takip edilmediğinizi veya görmezden gelindiğinizi göreceksiniz ve kimse bunu bir sosyal ağda istemez!

Leave A Comment