Uncategorized oiyioiyi  

Instagram’da Nasıl Satış Yapılır: Satışları Artıracak 8 Özellik

Instagram’da Nasıl Satış Yapılır: Satışları Artıracak 8 Özellik

Instagram, hızla çevrimiçi ürün satmak için gidilecek yer haline geliyor. 

Gönderen Instagram Canlı Alışveriş için Instagram Kılavuzları , Instagram birkaç büyük başlattı e-ticaret son 12 ay içinde özelliklerini.

Markanız veya işletmeniz ne olursa olsun, daha fazla satış elde etmenize ve işletme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir Instagram özelliği vardır. 

 

Instagram’da Ürün Satmanın 8 Yolu

İşletmeniz için daha fazla satış yapmaya hazır mısınız? Tıklamaları ve dönüşümleri artırmak için en iyi 8 Instagram özelliğimiz:

 1. Instagram Mağazası
 2. Bio’daki bağlantı
 3. Instagram Akışı Gönderi Alışverişi
 4. Instagram Rehberleri
 5. Instagram Hikayeleri Alışverişi
 6. Instagram Canlı Alışveriş
 7. IGTV ve Instagram Makara Alışverişi
 8. İçerik Oluşturuculardan Alışveriş

#1: Instagram Mağazası

Instagram Shop , işletmelere ürün kataloglarını sergilemeleri ve Instagram’da yeni müşterilere ulaşmaları için bir yol sunar. 

By bir Instagram Dükkanı kurma , markalar Instagram profil sayfasında “Görünüm Dükkanı” düğmesi kullanılarak doğrudan erişilebilir shoppable ürünlerin listesini küratörlüğünü edebilir. 

 

Ama hepsi bu değil. Instagram Mağazası olan işletmeler, Instagram’ın ana gezinme menüsünden erişilebilen yeni bir alışveriş yeri olan Instagram Mağazası sekmesinde de gösterilebilir .

Burada alışveriş yapanlar “Mağazalara Göz Atabilir”, “Editörün Seçtiklerini Görebilir”, “Kılavuzları Keşfedebilir” ve “Mağaza Koleksiyonlarını” görebilir. 

 

Instagram, bu yeni özet akışı aracılığıyla, kullanıcılara satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermenin bir yolunu buldu – tümü önceki etkileşimlere ve insanların takip ettiği gönderilere ve markalara dayanarak.

Kullanıcılar önerilen bir ürüne tıklayarak ürünü, fiyat bilgilerini ve aynı perakendecinin diğer ürünlerini içeren daha fazla görüntüyü görebilir ve satın alma yolunu izleyebilir.

ABD merkezli müşteriler için satın alma yolu , kullanıcıların bir ürün için ödeme yapmasına ve Instagram uygulamasından hiç ayrılmadan kargo ayrıntılarını sağlamasına olanak tanıyan Instagram Checkout ile daha da kolaylaşıyor .

 

NOT: Checkout şu anda yalnızca ABD’de bulunan uygun markalar ve müşteriler tarafından kullanılabilir. 

 

# 2: Biyo’da Bağlantı

Instagram biyografinizdeki bağlantının bulunması kolay ve kolayca tıklanabilir, bu da onu Instagram profilinizdeki en değerli trafik sürücülerinden biri haline getirir.

Ancak, bu fırsattan yararlanmak için üçüncü taraf bir araç kullanmadığınız sürece, yalnızca tek bir bağlantıyla yapabileceğiniz çok şey var .

 

Linkin.bio by Later ile Instagram beslemenizin tıklanabilir bir versiyonunu oluşturabilir ve biyografinizdeki bağlantıya ekleyebilirsiniz.  

Feed’inizdeki her gönderi için, web sitenizdeki belirli ürün sayfalarınıza bağlantı verebilirsiniz; bu, insanların gönderileriniz aracılığıyla keşfettikleri ürünleri alışveriş yapmalarını kolaylaştırır.

Ve Daha Sonra Büyüme veya Gelişmiş bir plandaysanız, Shopify hesabınızı Linkin.bio’ya bile bağlayabilirsiniz. 

 

Linkin.bio gönderilerinizde Shopify ürünlerini birkaç tıklamayla etiketleyin ve feed’inizde alışveriş yapmayı daha da kolaylaştırın.

Alışveriş yapılabilir bir Instagram akışıyla takipçileri müşterilere dönüştürmeye hazır mısınız? Linkin.bio’yu bugün kullanmaya başlayın !  

Linkin.bio ile Trafiği Artırın ve 
Geliri Takip 
Edin

Instagram hesabınızdan daha fazla trafik, gelir ve kayıt sağlamak için tıklanabilir, alışveriş yapılabilir bir Instagram akışı oluşturun

HEMEN YÜKSELT!

 

#3: Instagram Akışı Sonrası Alışveriş

Instagram, kullanıcıların yeni ürünler keşfetmesi için her zaman harika bir yer olmuştur, ancak Instagram Alışveriş , ilhamdan dönüşüme geçmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Instagram Alışveriş ile işletmeler ürünleri (Instagram Mağazalarında listelenir) doğrudan besleme gönderilerinde, Instagram Hikayelerinde , IGTV videolarında , Makaralarda , Kılavuzlarda ve Canlı yayınlarda etiketleyebilir (bunların daha fazlası daha sonra sunulacaktır ). 

 

Ürünleri feed yayınlarında sergilemek; boyutlandırma, uygunluk veya stil oluşturma ilhamı gibi değerli içerik sağlar – bu nedenle mağazaya doğrudan bir rota eklemek perakende döngüsünü kapatır.

Ürün Etiketleri ile kullanıcılar, ürün ayrıntılarını keşfetmek için dokunabilir, bir markanın web sitesini ziyaret edebilir veya Instagram Checkout ile doğrudan uygulama içinde bir satın alma işlemi gerçekleştirebilir.

Ayrıca, Instagram Alışveriş’i düzenli olarak kullanan işletmeler, Instagram Mağaza keşif sekmesinde öne çıkma şansını artırır.

NOT: Instagram Alışveriş, şu anda 46 onaylı ülkede İşletme hesaplarında kullanılabilir . Instagram Checkout yalnızca ABD’deki uygun işletmeler tarafından kullanılabilir. 

#4: Instagram Rehberleri

Instagram Kılavuzları , Instagram’da ipuçlarını ve önerileri paylaşmanın yeni bir yoludur ve e-ticaret için mükemmel şekilde optimize edilmiştir. 

 

Kılavuzlar, mevcut içeriği yeni yorumlarla paketlemek için benzersiz bir yol sunar ve şu anda 3 biçimde mevcuttur:

 • Yerler: Şehrinizdeki ve ötesindeki yerleri önerin
 • Ürünler: En sevdiğiniz ürünleri önerin
 • Yayınlar: Oluşturduğunuz veya kaydettiğiniz gönderileri önerin

Ürün Kılavuzları, tahmin edebileceğiniz gibi, ürünleri tanıtmanın harika bir yoludur. Markalar ya kendileri küratörlüğünde bir ürün listesi oluşturabilir ya da daha geniş bir ağa ulaşmak için etkileyicilerle ortak olabilir .

En iyi sonuçları elde etmek için, “20 doların altındaki hediyeler” veya “Cilt Bakımı Favorileri” gibi hedef kitlenizde yankı uyandıracak özel olarak hazırlanmış düzenlemeleri düşünün.

 

#5: Instagram Hikayeleri Alışverişi

Takipçi sayınız ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, Instagram Hikayelerinden ciddi miktarda satış yapabilirsiniz .

Instagram Hikayeleri, markaların takipçileriyle daha kişisel bir düzeyde bağlantı kurmaları için büyük bir fırsat sağlar; bu, güven oluşturmak , katılımı artırmak ve topluluk oluşturmak için harikadır 

Ama hepsi bu değil. Ayrıca hikayeleri anında alışveriş yapılabilir hale getirmenin birkaç yolu var!

 

Instagram Alışverişi olan işletmeler , takipçilerin alışveriş yapmak için dokunabilecekleri alışveriş yapılabilir ürün çıkartmaları ekleyebilir veya izleyicileri Instagram Mağazalarında listelenen bir ürüne yönlendiren bir “yukarı kaydır” bağlantısı ekleyebilir .

Ve 10.000’den fazla takipçiye ulaştığınızda , Instagram Hikayelerinizden herhangi bir web URL’sine “yukarı kaydır” bağlantıları ekleyebilirsiniz – trafik ve satışları artırmak için büyük bir fırsat. 

 

İşletmeler için Instagram Hikayeleri Nasıl Kullanılır?

Instagram Stories ile nasıl daha fazla takipçi kazanacağınızı, web sitenize trafik çekmeyi ve satış yapmayı öğrenin!

ŞİMDİ ÜCRETSİZ İZLEYİN!

 

#6: IGTV ve Instagram Makara Alışverişi

IGTV Shopping ve Instagram Reels Shopping , Instagram’da video içeriği aracılığıyla ürünleri öne çıkarmanın ve satmanın 2 yeni yoludur. 

Küresel olarak kullanıma sunulan bu yeni güncellemeler sayesinde, izleyiciler artık öne çıkan ürünleri satın almak, kaydetmek veya daha fazla bilgi edinmek için “Ürünleri Görüntüle” düğmesini seçebilirler.

Ek olarak, içerik oluşturucular yakında Instagram’ın İçerik Oluşturuculardan Alışveriş teklifini temel alarak Reels’deki ortak markaların ürünlerini etiketleyebilecekler (aşağıya bakın). 

#7: İçerik Üreticilerden Alışveriş

İçerik Üreticilerden Alışveriş , onaylı marka ortaklarının (etkileyiciler, ünlüler veya içerik oluşturucular gibi) ürünlerinizi doğrudan gönderilerinde etiketlemesine olanak tanır.

 

Onların takipçileri sonra daha fazla bilgi edinmek için “Görünüm Ürünler” dokunun ve Instagram Checkout üzerinden doğrudan Etiketlenmiş ürünler satın alabilirsiniz – dan rotayı yapma etkisine karşı satın alma ekstra aerodinamik.

NOT : İçerik Oluşturuculardan Alışveriş, şu anda yalnızca Instagram Checkout’a ve bir dizi yüksek profilli içerik oluşturucuya sahip işletmeler tarafından kullanılabilir , ancak bu, muhtemelen önümüzdeki aylarda daha da yaygınlaşacaktır.

İçerik Oluşturuculardan Alışveriş hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu blog gönderisinde İçerik Oluşturuculardan Instagram Alışverişini Nasıl Kullanacağınızı öğrenin !

#8: Instagram Canlı Alışveriş

Instagram Canlı Alışveriş , markaların ve içerik oluşturucuların Instagram Canlı yayını sırasında ürün satmasının yeni bir yoludur .

Bu yeni e-ticaret özelliği, canlı yayınlanmadan önce hesapların Facebook Mağazalarından veya kataloglarından 30 adede kadar ürün için Instagram Checkout etiketine erişmesine olanak tanır . 

Yayın sırasında, ev sahibi her seferinde bir ürünü ekrana sabitleyebilir ve bu da Instagram Live sırasında alışveriş yapmak için yeni, bağlama dayalı bir yol sağlar.

Leave A Comment