Uncategorized oiyioiyi  

Instagram’da Satış: Para Kazanmak ve Birimleri Taşımak için 5 Adım

Bununla birlikte, her ay yaklaşık iki milyon reklamcı Instagram kullanıyor – bu hala bir milyarın çok küçük bir yüzdesi. Ve Instagram’ın tüm kullanıcı tabanı yeni ürünler ve hizmetler için pazarda olmasa da, belirli ürün veya hizmetinizi bir kenara bırakın, güzel şeylerinizi satmak için platformdan yararlanmak için hala bolca fırsat var.

Bunu nasıl doğru yapacağınızı anlatmak için buradayım! Instagram’da para kazanmak ve birimleri taşımak için bu beş adımı izleyin ve yakında Instagram’da kurnaz bir emektar gibi satış yapmaya başlayacaksınız . 1. Adım: İşletme profiline dönüştürün Burada yeni bir şey yok, ancak konuştuğum çok sayıda küçük işletme sahibi, bu basit adımı tamamlamadan Instagram’da satış yapmaya başlamak istiyor. Standart Instagram profilinizi bir işletme profiline dönüştürmek, bir dizi vazgeçilmez satış ve raporlama seçeneğine erişmenizi sağlar. Bunlara girmeden önce, işte geçişin nasıl yapılacağı. Hesabınızda oturum açın ve kontrol panelinizin sağ üst köşesindeki cheesburger görünümlü düğmeye dokunun.

Sağ alttaki Ayarlar’a dokunun. “İşletme Profiline Geç” seçeneğine ilerleyin. Boom! Sen bittin. Geri dönmek isterseniz (istemezseniz), aynı noktaya geri dönün ve “Kişisel Hesaba Geri Dön” seçeneğine dokunun. Şimdi! Geçiş yaptıktan sonra kullanılabilen özelliklerin bazı önemli noktaları: Instagram Insights.

Bir takipçinin kişisel ve demografik bilgilerine bakmak, örneğin Facebook’ta olduğu kadar Instagram’da kolay değildir. Bu verileri toplu olarak derlemek daha da zor. Instagram Insights sizin için zor işi halleder. Instagram Insights’ta Satış Burada yararlı veri sıkıntısı yok ve bir iş profiline geçtiğinizde, bunların hepsine akıllı telefonunuzdaki uygulama aracılığıyla kolayca erişilebilir. Etkinlik sekmesinin altında, profil ziyaretleri, web sitesi tıklamaları, erişim ve gösterimler gibi ölçümler bulacaksınız. İçerik sekmesinde, her birinin profil ziyaretleri ve etkileşimleri dahil olmak üzere her gönderi veya hikayenin performansına daha ayrıntılı bir şekilde bakabilirsiniz. Hedef Kitle sekmesinde, takipçilerinizin yerlerini, yaşlarını ve cinsiyetlerini, ayrıca en aktif oldukları gün ve saatleri takip edebilirsiniz – bu listedeki 3. Adıma geldiğimizde süper yararlı bilgiler. CTA düğmesi.

Bu , biyografinizin altında profilinizin en üstünde görünür ve insanlara işletmenizi arama, e-posta gönderme veya yol tarifi alma seçeneği sunar. Hikaye bağlantıları. Bildiğiniz gibi Instagram, kullanıcıların gönderiler içinde bağlantı kurmasına izin vermiyor. Ayrıca, belirli bir biyografi içinde yalnızca bir web sitesi bağlantısına izin verir. Instagram hikayelerinize linkler ekleyebilmek , size kitlenizi web sitenizdeki çeşitli ürünlere ve açılış sayfalarına yönlendirme fırsatı verir. Hikayeler oldukça görünür ve sürekli bir güç haline geliyor, bu yüzden bu çok büyük bir artı. Daha fazla harika ipucu için Instagram hikaye tüyolarıyla ilgili bu gönderiye göz atın . Facebook hizalaması. Artık Facebook işletme sayfanıza bağlanabilir ve Business Manager / Ads Manager aracılığıyla reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz!

Bu 3. Adım. Endişelenmeyin, oraya varacağız. 2. Adım: Organik kampanyalarınızı hashtag araştırması ile güçlendirin Bir işletmenin Instagram hesabını her devraldığımda olan başka bir şey : işletme sahipleri daha fazla insana ulaşmak için çaresizler ve nasıl yapılacağı hakkında hiçbir fikirleri yok. Ciddi bir işletme sahibiyseniz, bir hashtag’e bakıp şöyle düşünebilirsiniz: Bu , hiçbir şey yapmak istemediğim anlamsız bir şey. Ancak gerçek şu ki, hashtag’ler organik Instagram kampanyalarınızla etki yaratmanın en büyük yoludur . Bir işletme profiline geçmek size postadan postaya, hashtag’ler aracılığıyla kaç gösterimin geldiğini ve ulaştığınız hesaplardan kaçının gönderinizi gördüklerinde sizi takip etmediğini görme yeteneği sağlar. Hashtag’lerle akıllı olduğunuzda, bu sayıların ikisi de fırlayacak. “Hashtag araştırması” söylenecek biraz gösterişli bir şey,

ancak bir müşteriye kesinlikle iyi geliyor ve pratikte kesinlikle etkili. Gerçek süreç oldukça basit. Keşfet> Ara> Etiketler’e gidin ve nişinizle ilgili terimleri arayın. Daha sonra bu hashtag’in kaç gönderide kullanıldığını göreceksiniz. Eğer bu hashtag kullandığınızda sizin yazı, sen Discover kuyruğuna yazılan eklemek. Instagram Discover üzerinde satış Hem yüksek gönderi hacmine hem de nispeten daha düşük gönderi hacmine sahip bir hashtag kombinasyonu kullanmak istiyorsunuz. Bunun nedeni,

“nispeten daha az” çeşitliliğin, daha fazla olmasa da, çoğu zaman alakalı olabilmesidir ve bunları kullanmak, gönderinizin yüksek niyetli bir kalabalık tarafından görülmesi ve ilgilenilmesi için iyi bir şans verir. Eşsiz bir mesajlaşma çeşidine (diğer platformlarınızdan farklı) yerleşin ve organik sosyal programınızı haftalar önce ayarlamak için Hootsuite veya Sprout Social gibi bir araç kullanın ve en yoğun saatlerde gönderileri planlamak için Instagram Insights’tan yararlanın. Instagram, parmaklarınızı durduran ürün yaratıcılığını sergilerken , oyunbaz olmak ve markanızın arkasındaki kişiliği vurgulamak için harika bir yerdir . Kopyanıza “biyo içinde bağlantı” CTA’ları ekleyin ve bu bağlantıyı belirli promosyonlar ve odak alanlarıyla eşleşecek şekilde sık sık değiştirdiğinizden emin olun. 3. Adım: Reklam yayınlamaya başlayın Çok duyduğum bir başka şey de:

Çok dar bir bütçem var ve bundan en iyi şekilde yararlanmak istiyorum . Birçok işletme sahibi, küçük bir bütçeye sahip olmanın onları Instagram reklamları için yayından kaldıracağını düşünüyor ve bu gerçeklerden daha fazla olamazdı. Etkili bir şekilde yürütürseniz, düşük bütçeli ücretli Instagram kampanyaları yürüterek paranızın karşılığını , organik kampanyalar oluşturup yürüteceğinizden daha fazla alırsınız. Ve ne düşündüğünüzü biliyorum— Birisine bunu benim yerime yapması için para vermediğim sürece, organik kampanyalar ücretsiz değil mi? Evet. Ancak Instagram reklamları, çılgın yatırım getirisi potansiyelini temsil ediyor, bu yüzden doğru yaparsanız,

bol miktarda ilgiyle paranızı geri alacaksınız. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için, Instagram uygulamasında “Tanıt” a dokunma dürtüsüne direnmek isteyeceksiniz. İlgi alanınız ve demografik hedeflemeniz son derece sınırlı olacak ve web sitenizde belirli eylemler gerçekleştirmiş olan Instagram kullanıcılarına yeniden pazarlama yapabileceğiniz ve hiç satın almadıkları o widget’ı satın almalarını sağlayan Özel Hedef Kitlelere erişiminiz olmayacak .

Leave A Comment