İnstagram takipçi satın al oiyioiyi  

Kampanyanız için Instagram Influencer Nasıl Seçilir?

Kampanyanız için Instagram Influencer Nasıl Seçilir?

Bir pazarlamacı olarak, influencer kampanyanızı planlamadan önce doğru influencer’ı seçmeniz gerekir . Belirli bir influencer ile işbirliği yapmanın, influencer pazarlama bütçesinin tamamını boşa harcamadan iş sonuçlarına ulaşmaya yardımcı olabileceğinden emin olmak da önemlidir.

İş nişiniz ne olursa olsun, aşağıdaki faktörlere göre bir Instagram etkileyicisi seçmeniz gerekir:

  • Niş: Influencerların ne kadar çok takipçisi olursa olsun, hepsi işinize yardımcı olamaz. Influencerlar, potansiyel müşterileriniz olabilecek hedef kitleniz arasında teklifiniz hakkındaki sözleri yayma fırsatı vererek işletmelerin ürünlerini tanıtmalarına yardımcı olur. İlk olarak, etkileyicinin uzman olduğu nişe dikkat edin.
  • Katılım oranı: Sağlam bir takipçi kitlesine sahip olmak, marka onayını etkili kılmak için yeterli değildir. Pazarlamacılar bir takım ölçütlere dikkat etseler de, katılım oranı en önemlisidir. Takipçiler meşgul olduklarında, influencer’ı dinler ve tavsiyelerine dikkat ederler. Instagram’da %3,5-%6 etkileşim oranının yüksek olarak kabul edildiğini unutmayın.
  • Pazara nüfuz etme: İşletmelerin sonuç getirebilecek etkileyicilerle işbirliği yapmak istedikleri bir sır değil. Ancak tüm rakiplerinizle birlikte çalışan bir kanaat önderi seçmek en iyi fikir değildir. Neden? Bu etkileyiciler otantik görünmüyor, bu nedenle takipçilerinin tavsiyelerine uyma olasılığı daha düşük. 
  • Fiyat: Sevseniz de sevmeseniz de her işletme belirli bir influencer pazarlama bütçesi ile sınırlıdır , bu nedenle influencer pazarlama maliyetleri önemlidir. Neyse ki, nano-etkileyiciler aynı zamanda bir kol ve bir bacağa mal olmadan işinizi tanıtmaya yardımcı olduklarından, sonuç almak için Kylie Jenner gibi ünlülerle işbirliği yapmak için fazla para ödemenize gerek yok.

Etkileyici pazarlama kampanyanızdan en iyi şekilde yararlanmak için, bir hedef belirlemek ve ortaklığınızı önceden tartışmak önemlidir. Bir influencer ne kadar fazla ayrıntıya sahipse, o kadar iyi sonuçlar alırsınız.

Leave A Comment