Uncategorized oiyioiyi  

Sosyal Medya Video İpuçları

Sosyal Medya Video İpuçları

Sosyal medya video içeriği, topluluğunuzu büyütmek ve marka hikayenizi paylaşmak için hızla önemli bir varlık haline geliyor.

Ve farklı platformlarda büyüyen video özellikleri listesiyle, yüksek kaliteli sosyal medya videoları üretmeye başlamak için daha iyi bir zaman olamaz.

Daha fazla etkileşim elde etmek ve kitlenizle bağlantı kurmak için en iyi 5 video ipucumuzu keşfedin:

Videonun Sosyal Medyadaki Önemi 

İster Instagram, TikTok, Twitter, LinkedIn ve hatta Pinterest’te olun, video içeriğinin uygulama içi deneyimin daha büyük bir parçası haline geldiğini göreceksiniz.

Neden? Çünkü video içeriği genellikle durağan bir fotoğraftan daha dikkat çekici (ve ilgi çekici).

Ve çoğu durumda, bir izleyici bir içerikle ne kadar uzun süre etkileşime girerse, bir algoritmanın o içeriği daha geniş bir kitleye sunması o kadar olasıdır.

Bu, Instagram’daki videoların neden diğer içerik türlerinden daha fazla etkileşim oluşturduğunu ve videolu tweet’lerin Twitter’da neden 10 kat daha fazla etkileşim sağladığını açıklıyor .

Sosyal medyada 4 ana video içeriği türü vardır:

 • Hikayeler : Hikayeler, 24 saat sonra kaybolan kısa biçimli videolardır. Facebook , Instagram , Twitter , Pinterest ve LinkedIn’in kendi Hikayeleri sürümü vardır.
 • Kısa biçimli video: Kısa biçimli videolar, TikTok ve Instagram Reels’te popülerdir . Bu videolar 5 saniye ile 1 dakika arasında olabilir ve genellikle otomatik olarak yeniden oynatılır.
 • Uzun biçimli videolar: Bu videolar IGTV aracılığıyla Instagram’da veya YouTube , Facebook ve LinkedIn’de paylaşılabilir .  Uzun biçimli videolar genellikle 1 dakikadan fazladır.
 • Canlı yayınlar:  Canlı yayınlar, yerinde yayınlanan, düzenlenmemiş videolardır. Sürümler Facebook, TikTok, Instagram, YouTube ve LinkedIn’de bulunabilir.

Dahil sosyal medya stratejisi videoyu kitlenizle derin bağlantılar oluşturmaya anahtarıdır.

Video üretim süreci dev girişimin gibi gözükebilir ederken, her zaman büyük bir bütçeye gerek yok etmek ateş video içerikleri markanız için.

Aslında, hepimizin avucunda güçlü bir video aracı var: akıllı telefonlarımız.

 

Sosyal Medya Video İpuçları

Sosyal medya için video içeriği oluştururken her içerik oluşturucunun veya markanın dikkate alması gereken 5 yararlı ipucu:

 1. Film Yüksek Kaliteli Görüntü
 2. Güçlü Bir Kanca ile Başlayın
 3. Net Bir Akış Oluşturun
 4. Yüzünüzü Videoda Gösterin
 5. Metin veya Altyazı Ekle

1. İpucu: Yüksek Kaliteli Film Çekimi

Videonun sosyal medyada artan popülaritesi ile hem sosyal medya kullanıcıları hem de platformların kendileri yüksek kaliteli içerik beklemektedir.

Aslında, Instagram son paylaşılan Instagram çarklarda algoritma olacak deprioritize düşük çözünürlüklü bulanık videoları.

Güzel haberler? Akıllı telefonunuzla kendi evinizden yüksek kaliteli içerik çekebilirsiniz.

Sosyal medya videoları çekerken akılda tutulması gerekenler:

 • Aydınlatma: Parlak bir pencerenin yakınında çekim yaparak veya daha parlak, daha net videolar için uygun fiyatlı bir halka ışık alarak güçlü bir aydınlatma kaynağı kullanın.
 • Ses: Harika akustiğe sahip sessiz bir odada kayıt yapın. Bu, yankı olmaması için odadaki mobilyaların ve yumuşak eşyaların sesi emmesi ile sağlanabilir.
 • Kararlılık: Sosyal medya videolarınızı çekerken çekiminizin titrek olmadığından emin olmak için bir tripod, telefon sehpası veya kitap yığını kullanın.
 • Akıllı telefon: Video içeriğini doğrudan akıllı telefonunuzdan kaydedin. Çekimden önce lensinizi temizlemeyi unutmayın!

İPUCU: Kendin Yap bütçesiyle yüksek kaliteli videolar çekmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Later’ın kullanışlı ev video kayıt stüdyosu ipuçlarına göz atın .

2. İpucu: Güçlü Bir Kancayla Başlayın

Videonuzun ilk birkaç saniyesi çok önemlidir – bir kullanıcının dikkatini çekmezlerse, hızla devam ederler. İzleyicilerin dikkatini çekmenin en iyi yolu güçlü bir kanca kullanmaktır.

Güçlü bir kanca, videonuzun ne hakkında olduğunu gösterir. Cazip bir soruyla başlayabilir veya büyük bir paket servisi paylaşabilirsiniz.

Örneğin, @thesocialimpact.au’dan Alisha, Reel’inin ilk birkaç saniyesinde izleyicilerinin acı noktalarına doğrudan hitap ediyor:

Leave A Comment