Uncategorized oiyioiyi  

Sosyal Medya Yöneticilerinizin Garipleşmesine İzin Verme Örneği

Sosyal medyada bir marka olarak öne çıkmak genellikle özel bir şey gerektirir. Bununla birlikte, pazarlamacılar olarak, kasaya, denenmiş ve pazarda test edilenlere tutunma eğilimindeyiz. Komitelerde mesajlaşma yapıyoruz ve daha sonra bunu dünyaya yaymadan önce paydaşların ve üst düzey kuruluşların tam anlamıyla kurutucusundan geçiriyoruz.

Bu, cansız, tekrarlayan ve tamamen öngörülebilir bir çalışmayla sonuçlanır. Onu defalarca gördün. Özenle seçilmiş flatlay’ler, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) kampanyaları ve kurumsal bir çorbadan kaşıklanmış gibi görünen markalı hashtag’ler.

Ve biz olsun o. Hepimiz pazarın kaprisine göre hareket ediyoruz – sürekli olarak marka algısı, söz hakkı ve müşteri sadakati gibi soyut değişkenlerle ilgileniyoruz.

Bir haritaya bağlı kalırsan kaybolamazsın. Ama aynı zamanda asla yeni bir şey keşfetmeyeceksin.

Bu hepimiz için bir eylem çağrısıdır. Biraz gevşeyelim. Sosyal medya, pazarlamamızın şu anda yaptığımızdan daha fazla olabileceği özgürleştirici bir alan olma potansiyeline sahiptir . Daha samimi. Daha açık. Ve insanlara karşı daha dürüst. Sosyal ekiplerinizin daha hızlı, daha eğlenceli ve daha vahşi çalışmasına izin vermekle başlar.

Bonus: Tüm gönderilerinizi önceden kolayca planlamak ve düzenlemek için ücretsiz, özelleştirilebilir bir sosyal medya zamanlama şablonu indirin .

Sosyal medya yöneticilerinizin neden tuhaf olmasına izin vermeniz gerektiğine bir göz atın. Ve bunu ölçülü ve markanıza uygun bir şekilde nasıl yapacağınızı.

Markalar sosyal medyada tuhaflaştığında iyi şeyler olur

Garip ve ilginç sosyal medya pazarlama taktikleri biraz küstah görünebilir, ancak ticari değerleri kesinlikle öyle değil.

Markanın öne çıkmasından uzun ömürlülüğe ve farklılaşmaya kadar, daha liberal bir sosyal varlığın benimsenmesi, markanıza güvenli oynayarak geliştiremeyeceğiniz bir rekabet avantajı sağlamada uzun bir yol kat edebilir.

Weetabix neredeyse uluslararası bir olaya yol açtı

Ve bu iyi bir şeydi.

BBC, ” uluslararası öfkeye yol açan tweet ” olarak nitelendirdi İsrail’in resmi devlet Twitter hesabı, Ortadoğu’da siyasi hesaplaşma potansiyeline sahip olduğunu düşündü. İrlandalı KFC , Cenevre Sözleşmesi uyarınca kovuşturulmasını istedi .

Lordumuz 2021 yılı olan 9 Şubat’ta Weetabix, bu canavarlığı internete hediye etti.

Leave A Comment