Uncategorized oiyioiyi  

Yeni Instagram Oluşturucu Para Kazanma Özellikleri Nelerdir?

Yeni Instagram Oluşturucu Para Kazanma Özellikleri Nelerdir?

Yakın tarihli bir Instagram Live yayınında, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Instagram Başkanı Adam Mosseri, platformun “içerik oluşturucuların uzun vadede hayatlarını kazanmalarına yardımcı olmak” için nasıl geliştiğini paylaştı. 

Bu planların bir parçası olarak Instagram, İçerik Oluşturucu Mağazaları, bağlı kuruluş ticareti (yani ürün satışları için komisyon ödemeleri) ve etkileyicileri ve markaları birbirine bağlamak için yeni bir “markalı içerik pazarı” başlatacak. 

Bu özellikler, Instagram’ın alışveriş özelliklerini kullanarak markalar için satışları artıran etkileyicileri ve içerik oluşturucuları finansal olarak ödüllendirecek.

İçerik Oluşturuculardan Para Kazanma Özelliği #1: İçerik Oluşturucu Mağazaları

Yayın sırasında Zuckerberg, Instagram’ın Creator Shops’u başlatmayı planladığını paylaştı. 

İçerik oluşturucular, büyük olasılıkla, markalardan satın alınabilir ürünleri profil sayfalarından erişilebilecek kendi “İçerik Oluşturucu Mağazası”na yerleştirebilecektir. Ancak bu özelliğin kesin detayları henüz paylaşılmış değil.

Zuckerberg, “Birçok içerik oluşturucunun mağazalar açtığını görüyoruz ve içerik oluşturucu iş modeli olmanın bir parçası da harika içerikler oluşturup ardından bir şeyler satabilmenizdir ve bu nedenle İçerik Oluşturucu Mağazalarına sahip olmak harikadır” dedi.

Instagram e-ticaret dünyasına katılmaya hazır mısınız? Öğrenin İşletmeniz için Instagram Alışveriş nasıl kurulacağı burada.

İçerik Üretici Para Kazanma  Özelliği 2: Satış Ortağı Ticareti

İçerik Oluşturucu Mağazalarının yanı sıra Instagram, etkileyiciler ve içerik oluşturucular için yeni bir bağlı kuruluş ticaret programı da sunacak 

Bu, içerik oluşturucuların uygulamada bir marka için bir ürün satışı oluşturduklarında bir komisyon ödemesi (genellikle toplam satış tutarının bir yüzdelik kesimi) kazanacakları anlamına gelir ve bu da 3 taraflı sosyal ticaret pazarını tamamlar.

Canlı yayında Zuckerberg şunları söyledi: “[yaratıcılar] inşa ettikleri satışlardan pay alabilmeliler.” 

Instagram’ın bağlı kuruluş ticaret programının tam olarak nasıl çalışacağı hala net değil – ancak muhtemelen satışların tamamen Instagram platformunda, uçtan uca izleme amacıyla Instagram Checkout kullanılarak tamamlanmasını gerektirecek 

Satış ortağı komisyon oranları , markaya ve ürüne bağlı olarak tipik olarak %5-30 arasında değişmektedir, ancak Instagram’ın programları için hangi modeli benimseyeceği şu anda bilinmemektedir. 

Bu blog gönderisinde içerik oluşturucuların Instagram’da para kazanmak için bağlı kuruluş pazarlamasını nasıl kullanabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin .

İçerik Üretici Para Kazanma Özelliği 3: Markalı İçerik Pazarı

Son olarak Instagram, markaların hedef kitleleri için ideal bir erişime sahip, gelişmekte olan etkileyicileri keşfetmelerine yardımcı olma planlarını duyurdu.

TikTok’un Yaratıcı Pazarı’na benzer şekilde , bu, Instagram’ın etkileyici marka işbirliği alanına adım atan ilk hamlesi olacak.

Mosseri, “Markaların, yapmaya çalıştıkları işle benzersiz şekilde uyumlu içerik oluşturucuları bulmalarına yardımcı olabilmeliyiz ve bunun tersi de geçerli” dedi. “Çöpçatanlıkta yardımcı olabilirsek, markalar için harika işler yapabilen daha küçük içerik oluşturuculara daha fazla para kazandırabiliriz.” 

Anlaşmaların nasıl yapılandırılabileceği konusunda kesin bir ayrıntı paylaşılmadı ancak Zuckerberg, içerik oluşturuculara “çok uygun koşullar” sunduklarını söyledi.   

Ne Zuckerberg ne de Mosseri, yeni içerik oluşturucu para kazanma özelliklerinin uygulamada tam olarak ne zaman kullanılabileceğini veya ne kadar geniş bir alanda kullanılabileceğini doğrulamadı. 

Ancak Instagram’ın e-ticaret alanında ne kadar hızlı hareket ettiği göz önüne alındığında , bu çok da uzak olmayan bir gelecekte olabilir. 

Leave A Comment