İnstagram takipçi satın al oiyioiyi  

Yerel İşletmeler İçin Instagram Nasıl Kullanılır?

Yerel İşletmeler İçin Instagram Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın 800 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı var . İşletmeler, burada Instagram’da ürünlerini pazarlamak ve ücretli reklamlara çok para harcamadan ilgilenen ve hedeflenen bir kitle elde etmek için geniş bir fırsata sahiptir. Instagram’ın bu yıl Ocak 2018’den itibaren en iyi yanı, üçüncü taraf bir platform olan Sendible’ın bu Instagram’ın işletme profilinde fotoğraf yayınlamasına ve böylece kolayca görünür hale getirmesine izin vermesidir.

Instagram’ı yerel işletmeler için mükemmel bir şekilde kullanmak için birkaç ipucu:

Bio’nuzu Olağanüstü Hale Getirin

Belirli kişiler, işletmenizin biyografinizi bulmak için yerel bölgelerde olduğunu anlıyor. Konumun kısa bir açıklamasını ekleyin. Alan sınırlıdır, bu yüzden ne yaptığınızı ve kim olduğunuzu mükemmel bir şekilde yazın. Mükemmel kalitede bir biyo görüntü sağlayın. Profil için kişisel resimler, gerçekten tanınabilirse, logonuz da daha iyi çalışır.

Biyo yeriniz, web sitenize köprü oluşturmanıza olanak tanır, bu nedenle hedeflerinize uygun bağlantılar yapın. Bağlantınızı yerleştirerek trafiği artırın ve insanların tıklaması için bir neden verin!

 

Hashtag’ler

Hashtag’ler daha geniş bir kitlenin anahtarıdır. Popüler hashtag’ler olarak bulunduğunuz yere ve sektöre özel bir liste geliştirin. Markanızı anlamlı kılan ve ilişkilendiren hashtag’ler, daha fazla etkileşimle sonuçlanacak ve profilinizdeki beğenileri ve takipçileri artıracaktır, ayrıca profiliniz yeniyse, SocialShop gibi sitelerden bazı beğeniler veya takipçiler satın alarak ilk destek verebilirsiniz . Her zamanki #instafollow’u atlayabilirsiniz.

  • Yerel Görselleri Paylaşın : Hashtag’lerle bile müşterilerinizi yerel görsellerle ilişkilendirin. Bu, takipçilerinizle kolayca bağlantı kurmanıza yardımcı olur.
  • Kaliteli görüntüler kullanın : Bilinen bir gerçek, Instagram’ın ilk görüntü paylaşım ağı olduğu ve bu nedenle DSLR veya Akıllı Telefon tarafından çekilen kaliteli görüntüleri yüklediğidir. Fotoğrafların yerel işletmenizle ilgili olduğundan emin olun.

Not: Gönderinizin yorum bölümüne açıklama yerine hashtag ekleyin.

 

Bir Temaya Sahip Olun

Instagram hesabınız, rastgele fotoğraflar içeren bazı karmakarışık hesaplar olarak görünmemelidir. Gerçek görünmesini sağlamak için, markanızın tanınması ve görsellerin tutarlı olması için bir temaya sahip olun. Resimlerinizi zamanında ekleyin ve içeriğinizi düzenlemeyi unutmayın  !

Bir temaya sahip olmak, tüm resimlerinizin tanıtım amaçlı olması gerektiği anlamına gelmez. Unutmayın, bu Instagram’daki sosyal mağaza olarak çalışan işletme hesabınızdır. Neden burada olduğunuzu ve yaptığınız yerel işi belirtmelidir.

 

Araçlar ve Kaynaklar

Bu araçlar ve kaynaklarla Instagram hesabınızı büyütün:

  • Hootsuite : Gönderilerinizi önceden planlayın. Bu, gönderilerinizi planlamanıza yardımcı olan harika bir araçtır ve ayrıca hazırlanan altyazıları ve görüntüleri anında yayınlayarak saatlerce tasarruf edebilirsiniz.
  • Canva : Instagram gönderisine süslü efektler veya biraz metin eklemek istiyorsanız, en iyisi bu masaüstü sitesi Canva’dır. Bunun avantajı, kullanımının çok basit olmasıdır. Şu anda mobil cihazlarda mevcut değildir; ancak tüm gün bilgisayar başında çalışıyorsanız, gönderileri tasarlamak kolay olabilir.
  • Typorama: Bu, kullanımı kolay bir uygulamadır ve resim ve metin eklemenize izin verir. Avantajı, seçilebilecek geniş bir seçimde stok görüntüleri ve harika arka planlar sunmasıdır. Aslında, profesyonel sürümde filigran bile resimlerinize ekleyebilirsiniz. Harika, ancak şirketin logosunun veya adının resimlerde göründüğünden emin olmalısınız. Bu, yerel işletmenizin çalışmaya devam etmesini sağlayacaktır.
  • Snapseed: Telefon uygulaması düzenleme sağlar. Apple ve Android cihazlar için kullanılabilir.
  • Iconosquare: Bu aracı kullanabilir ve hesabınıza özel metrikleri takip edebilirsiniz. Tabii ki, bu aylık bir ücret alır, ancak aslında bildirmek istediğiniz ayrıntılara bağlıdır.
  • Analiz Edin : Bu, raporlama için basit bir araç olarak büyüleyici bir başlangıçtır. Kayıtlarında üç aylık raporlamayı gösterecek ve takipçi sayılarını, yorumlarını ve beğenilerini kolayca takip edebilecek, nasıl trend olduklarını da bileceksiniz.
  • Instasize:  Bu, doğrudan telefonunuzdan düzenleme yapmanızı sağlayan bir mobil düzenleme uygulamasıdır. Instasize, fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenlemek için profesyonelce tasarlanmış filtreler, metin stilleri ve kenarlıklar arasından seçim yapmanızı sağlar. Instagram ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir ve tutarlı bir marka estetiği oluşturmak isteyenler için harika çalışır.

 

Instagram’ı kullandığınız yerel işletme tanıtımınız olduğundan, konumunuzu mutlaka ekleyin, böylece gönderilerinizi coğrafi olarak etiketlemeye izin verir ve kolayca bulunursunuz. Her görüntüye konumunuzu ekleyin. Küçük İşletme Blogları için bu harika araca göz atın .

 

Leave A Comment